TV Diář: Pokuta za milión a dvě nechtěné reklamy (4 VIDEA UVNITŘ)

radiotv-archivNova opět neuhlídala své reportéry a dostala za to sedmimístnou pokutu; Slovensko bude mít nový mediální komplex; stažená reklama na Snickers; falešná reklama na Guinness; seriál o superstár; remake kultu a trailer na nového Harryho Pottera.

Nova dostala pokutu
TV Nova dostala od RRTV pokutu ve výši 1 miliónu korun za záběry rozřezané mrtvoly v Odpoledních Televizních novinách. Pokuta je zcela na místě a možná je načase, aby se RRTV začala tímto hyenistickým pořadem blížeji zabývat. O nemístné brutalitě informací jsem nedávno psal zde. Nejde o cenzuru a omezování svobody médií, jde o novinářskou etiku.

Mediální komplex za 3 mld.
● Nový mediální komplex vyroste v Bratislavě. Jeho cena se šplhá ke 3 000 000 000 slovenských korun (od nového roku 100 510 000 euro). Sídlit zde bude Slovenská televize a Slovenský rozhlas.

Mr. T byl zastaven
● Společnost Mars stáhla svou reklamu na tyčinky Snickers. V reklamě, která doplatila na svou údajnou násilnost, vystupuje Mr. T známý z akčního seriálu A team.

Falešná reklama
● Na YouTube se objevila reklama na pivo Guinness, která v jednom záběru ukazuje málo, ale startuje lidskou fantazii naplno. Výrobce tohoto piva se od reklamy distancoval, jelikož sexuální kontext je mu proti srsti.

Fox chystá superstár seriál
American Idol (u nás známý jako Česko hledá Superstar) se možná dočká seriálové verze. Pilotní epizodu si objednala TV stanice Fox. Jeden díl seriálu Glee má mít 60 minut a mají v něm zaznít minimálně 4 písničky.

Remake Rocky Horror Picture Show
● Jen malá skupina filmů si zaslouží přídavné jméno „kultovní“. Film Rocky Horror Picture Show z roku 1975 k nim jednoznačně patří. Tato zběsilá travesti muzikálová jízda se dočká svého remakeu, který chystá MTV.

Nový Harry Potter se blíží
● Světlo světa spatřil trailer k novému filmu o Harry Potterovi. Harryho Pottera a prince dvojí krve režíroval David Yates a premiéru bude mít film 21. listopadu tohoto roku.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .