TV Diář: Několik málo otázek (VIDEO UVNITŘ)

radiotv-archiv22V dnešním zápisníku se pokusím položit několik otázek, které by možná stály za zvážení. Některé jsou řečnické a některé možná bláhové, až utopické. Typy na čtvrteční program nebudou samozřejmě chybět. A dnes jsem pro vás vybral i jedno krátké video.

Všechnopárty Karla Šípa se už podruhé za sebou nedostala do žebříčku desíti nejsledovanějších pořadů ČT1. Pryč jsou miliónové sledovanosti. První otázka zní, zda nestoru českého televizního humoru trošku nedochází dech.

● Včera proběhl seminář Televize veřejné služby v digitální éře v Senátu. Debata se poněkud zvrtla v ekonomickou disputaci a gró jaksi unikalo. Otázka není postavena na penězích v České televizi, ale na kvalitě programového schématu, a ta je – zvláště v dramatické a zábavní oblasti – žalostná. Programová ředitelka Kateřina Fričová, která sedí na svém místě od loňského podzimu a od té doby do vysílání pustila několik opravdových „skvostů“: prapodivní a nudní Světáci; odpudivý Souboj hitů; nesmyslný Eurosong; ubohé Trapasy; narcistně-experimentální seriál Hraběnky; svou zbytečností udivující 3+1 s Miroslavem Donutilem; miliónkrát vyvařenou zatuchlou vodu v podobě soutěže Hvězda mého srdce. To je jen stručný výčet. Nenastal čas na opravdu svěží vítr na určitých vysokých postech?

● Když jsem včera projížděl sledovanost jednotlivých tv pořadů za minulý týden, všiml jsem si, že některé hlavní večerní pořady na TV Nova začínají téměř o čtvrt na devět. Nestálo by tedy za úvahu posunout hlavní zpravodajskou relaci televize Prima na 19:55?

RRTV udělila umělecké skupině Ztohoven pokutu 50 000 korun za útok na ČT. Proč?


● Další pokuty dostala od RRTV stanice Prima. Jde o tři pokuty v celkové výši 700 000 korun. Sto tisíc je za skrytou reklamu
Čedoku ve zprávách, 200 tisíc a 400 tisíc je nevhodně drsné pořady v nevhodnou odpolední dobu.
● A do třetice RRTV. Ta včera TV Prima udělila licenci na 12 let na její druhý program s názvem Prima klub. Kanál bude mít podobu tematické stanice pro ženy.
● Tématem dnešního pořadu Máte slovo je Proč psi útočí na lidi. Pozvání přijali poslanec Jeroným Tejc, Josef Duben ze Státní veterinární správy, šéfredaktorka časopisu Pes, přítel člověka Stanislava Jansová a „psí psycholožka“ Hana Žertová.
● Prima dnes vysílá první čtvrtfinále mezi Portugalskem a Německem.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .