TV Diář: Nahý baby v televizi (4 VIDEA UVNITŘ)

radiotv-archiv43Dnes v deset hodin večer rozjíždí své vysílání nový český erotický kanál Leo TV, jenž je úzce spjat s legendou české erotické žurnalistky – časopisem Leo. Všechny hlavní televize dostaly pokutu za způsob uchopení kauzy Kuřim. Různé způsoby oslav svátku Cyrila a Metoděje a připomínky dne upálení Jana Husa zvolily Česká televize a TV Prima. HBO vysílá komiky do terénu.

Je pokuta na místě?
Česká televize 200 tisíc, TV Nova 600 tisíc a TV Prima dokonce 900 tisíc. Pokutu v takové výši uvalila RRTV na tři celoplošné stanice za odvysílání videozáběrů týraného chlapce z Kuřimi ve svých reportážích. Všichni prý porušili ustanovení, které nakazuje „bezdůvodně nezobrazovat osoby umírající nebo vystavené těžkému tělesnému či duševnímu utrpení způsobem snižujícím lidskou důstojnost“.
TV Nova považuje rozhodnutí za skandální; Prima je rozhodnuta proti rozhodnutí o uložení pokuty podat žalobu; Česká televize zatím mlčí.

Borhyová je těhotná a na Nově končí
●S touto zprávou včera večer přišla idnes.cz. Moderátorka je prý v pátém měsíci těhotenství. TV Nova informaci nechtěla potrvdit, ale vypadá to, že na Nově budou mít po desíti letech v Televizních novinách novou blondýnu.

Česká erotika na českých obrazovkách
●Titulek dnešního TV Diáře byl zvolen zcela záměrně. Zajímalo mě, zda tento „genderový“ nadpis přiláká více čtenářů. Faktem ale zůstává, že dnes ve 22.00 startuje nový erotický kanál Leo TV,  který diváky vyzývá sloganem: „Pozvěte si domů desítky krásných a nadržených nahých dívek. Každý večer, 100% živé vysílání!“ Kdo by odolal? Možná uvidíme i fotografie Terezy Pergnerové puštěné rychlostí 25 obrázků za vteřinu a seřazené tak, až ji budou vlát vlasy.

Svátek Cyrila a Metoděje a připomenutí upálení Jana Husa
● Dnes ve 20.00 na ČT2 poběží koncert z Velehradu s názvem Večer lidí dobré vůle. V sobotu pak na stejném kanále poběží v 10:25 Sváteční slovo Tomáše Halíka a v poledne bude v cyklu Deset století architektury představena Klášterní bazilika na Velehradě. V neděli bude mít na ČT1 ve 14:45 Sváteční slovo o Janu Husovi synodní senior Joel Ruml a v 15:00 na ČT2 začne v přímém přenosu z pražské Betlémské kaple slavnostní bohoslužba k uctění mučednické smrti Mistra Jana Husa.
● Kdo preferuje fyzickou sílu před tou duchovní, bude potěšen sváteční nabídkou Primy, kde poběží hned tři filmy s budoucím prezidentem USA (tedy alespoň podle tvůrců Simpsonových) Arnoldem Schwarzeneggerem. V pátek to jsou Pravdivé lži a Predátor. V sobotu večer Prima divákům naservíruje určující film žánru „nejdřív střílej, pak mluv, když musíš a nabíjet není potřeba“ Komando. Jako dítěti mi v hlavně utkvěla zejména úvodní scéna, v níž Arnie nese strom na rameni.

Na stojáka obráží festivaly
● Veselý projekt televize HBO Na stojáka poputuje českými festivaly. Dnes Rock for people v Hradci Králové; 8.7. na filmovém festivalu v Karlových Varech; na festivalu České hrady 11. 7. na Točníku, 18. 7. na Kunětické Hoře, 25. července na Švihově a 1. srpna na Bezdězu. Potulné veselí bude možno vidět ve dnech 24. 7., 14. 8. a 28. 8. i na Smíchovské pláži.
Pro naladění jsem vám připravil čtyři má nejoblíbenější vystoupení.

Otevřený dopis (Tomáš Matohona)

Náš pes Míša (Lukáš Pavlásek)

Superstar fanklub (Robert Nebřenský)

Tomáš Hanák

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .