TV Diář: Konec další estrády a vítězné reklamy (2 VIDEA UVNITŘ)

radiotv-archiv15V dnešním diáři vám mimochodem nabízím reklamy, které v sobotu zvítězily v Cannes, nebo jeden rekord Televizních novin a konec jedné exkluzivity pro ČT.

● V sobotu vyvrcholila zbytečná estráda s názvem Hvězda mého srdce. Nemá smysl informovat o vítězích. Stejně tak nemá smysl koukat na takové pořady. Není to jediný pořad na veřejnoprávní televizi, za který by se mělo prstem ukázat na viníky, aby se káli. Kdyby se už konečně na České televizi vykašlali na věčnou snahu o soupeření s komerčními televizemi a začali se chovat opravdu dle své funkce, kdy kvalita má být tím hlavním měřítkem…

● S estrádami úzce souvisí jeden z mála filmů vzniklých za tupé normalizace, který stojí za vidění. Prodavač humoru (režie Jiří Krejčík) s vynikajícími Juliem Satinským, Ninou Divíškovou a Ivanem Vyskočilem běžel v neděli odpoledne na ČT1.

● V sobotu porota Cannes Lions 2008 zveřejnila vítěze kategorie Film Lions. Grand Prix si odnesl spot Gorilla pro čokoládu Cadbury a druhou velkou cenu získala série internetových videí ke hře Halo 3. Nabízíme vám ukázky.

Spot Gorilla

Video ke hře Halo 3


● Čtvrteční Televizní noviny dosáhly rekordního podílu na publiku, když se na ně dívalo 74 % všech, co zrovna seděli u obrazovek.

● Od letošního září ztrácí České televize výsadní právo na natáčení přenosů v dolní komoře Parlamentu ČR. Přístup k záběrům by měly mít všechny televize stejný.

Parabola.cz včera informovala, že TV Prima bude ode dneška v rámci brněnské digitální pozemní sítě vysílat s regionálními okny studia FATEM, člena skupiny RTA. Doposud zde TV Prima vysílala pouze v pražské verzi.

● Dnes večer bude u obrazovek TV Prima po delší době sedět více žen a méně mužů, protože Euro 2008 má předsemifinálovou pauzu až do středy. V osm večer poběží soutěž Hádej, kdo jsem!

● Ve stejnou dobu začíná na ČT2 francouzský dlouhometrážní dokument Osmašedesátý mapující rok 1968. Z filmu zjistíme, že tento rok byl zlomový nejen pro Československo.

● Geniální western Sama Peckinpaha Pat Garrett a Billy Kid z roku 1973, který dal – mimo jiné – popud Bobu Dylanovi k napsání Knockin´ on heaven´s door, dávají na ČT2.  Čas opět navýsost atraktivní – 00:20.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .