TV Diář: Čím víc bolesti, tím víc diváků (VIDEO UVNITŘ)

radiotv-archiv21Televize Nova se chová jako osvícený monarcha, noční čas, jenž by vyplnily pouze reprízy starých pořadů občas nabídne studentům filmových škol. Rok 1968 v pořadu Média a svět a bolestivá soutěž překonala oceán a míří na starý kontinent.

Noc pro omladinu na Nově
● V únoru 2007 začal TV Nova s velice chvályhodným a zajímavým počinem, v němž svůj vysílací prostor snímkům studentů filmových a dalších uměleckých škol z celé České republiky. Čtvrtý blok studentských filmů poběží v noci s pátku na sobotu od 23:45 do 5:00. Bude promítnuto 33 snímků 9 škol – FAMU Praha, Univerzity Tomáše Bati Zlín, Střední průmyslové školy sdělovací techniky Praha, Akademie Miroslava Ondříčka Písek, Filmové školy Zlín, SVOŠF Písek, Vysoké školy uměleckoprůmyslové Praha, Vyšší odborné školy grafické v Jihlavě a pražské Literární akademie Josefa Škvoreckého.
Od 16. srpna budou všechny filmy odvysílané během Noci filmových nadějí umístěny na www.nova.cz, kde mohou diváci hlasovat pro jednotlivé filmy. Producent vítězného snímku (škola) obdrží 100 tisíc korun na další projekty.

Média a svět ´68
● Blíží se další významná československá „osmička“. Televize i rozhlas žhaví své archivy i běžné pořady. V neděli 17. srpna od 16:35 bude rok 1968 probírán i na ČT24 v pořadu Média a svět. V reportáži Petra Vybírala vystoupí socioložka Jiřina Šiklová a diváci uslyší jedinečné zvukové záznamy reportáží Slávy Volného (1928–1987) přímo z centra Prahy 21. srpna 1968. Do studia přijala pozvání hlasatelka Kamila Moučková a bývalý ředitel českého vysílání Rádia Svobodná Evropa Pavel Pecháček.

Krutá hra míří do Evropy
● Velkou popularitu a sledovanost má v USA soutěž Wipeout, jež má podtitul „bolestivá legrace“. V soutěži hraje každý týden 24 lidí o výhru 50 tisíc dolarů. Fyzicky namáhavé nástrahy se každý týden mění. Soutěžící zdolávají vodní příkopy, nechávají se vypálit z děla, topit v bahně, skáčí z velkých výšek nebo sjíždějí po zadku či břiše schody. Vyhrává ten nejrychlejší.
O podzimu se objeví německá mutace na Pro Sieben. Španělsko, Řecko, Norsko, Dánsko, Turecko a dalších dvacet zemí – tam všude už mají televize koupenou licenci. V USA show produkuje stanice ABC.

Ukázka ze hry Wipeout

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .