Tomio Okamura – konec rychlé spolupráce s TV Barrandov

okamuraIkona českých cestovních kanceláří a možný kandidát na senátní křeslo Tomio Okamura odchází z TV Barrandov ještě dřív než stihl poprvé usednout do moderátorské židle pořadu Dobrý večer, Česko. Svůj ukvapený odchod si sice druhý den rozmyslel, ale televize ho už zpátky nechtěla. Teď přemýšlím, komu mám blahopřát. Zda televizi Barrandov za výraznou mediální pozornost nebo právě Okamurovi za skvělou osobní PR v posledních týdnech.

Tomio Okamura měl na obrazovkách televize Barrandov moderovat večerní publicistický pořad, který bude dokonce náhradou za dosavadní zpravodajskou relaci. První díl jsme měli vidět v pondělí 30. ledna. Jenomže Okamuru v něm neuvidíme. Už když televize Barrandov svého nového moderátora představovala novinářům, mnozí se ptali, jak může publicistickou relaci související s politikou moderovat někdo, kdo se chce sám stát profesionálním politikem. Tehdy ale vedení Barrandova i sám Okamura nedávali kandidatuře do Senátu výraznou šanci.

Nyní Okamura televizi vypověděl smlouvu, dokonce ještě před odvysíláním svého prvního vystoupení. Ve svém zdůvodnění zmiňuje údajnou cenzuru témat ze strany majitele televize Tomáše Chrenka. Ten prý nechtěl ve své televizi vidět odborárského předáka Martina Engela, který byl ikonou loňského protestu českých lékařů. Chrenek má své podnikatelské aktivity i ve zdravotnictví. Vedení televize ale podobnou interpretaci odmítá a trvá na tom, že TV Barrandov chce odvysílat i rozhovor s Martinem Engelem, ale nikoliv v prvním týdnu vysílání pořadu.

Mimochodem, Tomio Okamura se nedávno vzdal i role mluvčího v Asociaci českých cestovních kanceláří. Prý kvůli avizované práci pro televizi. Tak uvidíme zda v tom nejsou spíš politické ambice. Pokud by se ale Tomio Okamura přece jen stal politikem, věřme, že bude ve svém rozhodování zásadovější a nebude mít na stejnou věc každou hodinu jiný názor.

Autor článku:

Komentáře (1)

  1. Ivo Rottenberg

    Já mám takový dojem, že Okamura je pouze zdatný podnikatel, nikoliv jako politik. Tam jsou potřeba jiní šíbři a jeho snaha vyloučit jakýkoli náznak konfliktu zájmů se jeví až skoro jako skautský kodex chování. Zatím jeho činům, resp. úmyslům věřím:-)))))

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .