RRTV upozorňuje Primu na protizákonnou reklamu v Přátelích

radiotv-archiv64Začátkem prosince loňského roku jsem na těchto stránkách informoval o domněnce, že TV Prima porušuje zákon tím, že do seriálu Přátelé vládá reklamní bloky. Zástupci TV Prima tuto zprávu dementovali a argumentovali příslušným odstavce paragrafu 49 dotyčného zákona. RRTV však celou situaci vidí poněkud jinak.

Když jsem na konci roku 2008 upozorňoval na fakt, že TV Prima porušuje zákon tím, že do seriálu Přátelé vkládá reklamní bloky, zdálo se vše jasné, jenže TV Prima argumentovala stejným paragrafem a jiným odstavcem. (článek, reakce). Vše se zdálo v pořádku, protože to vypadalo, že Prima jedná v souladu se zákonem. Avšak Rada pro rozhlasové a televizní vysílání na svém 23. zasedání, které se konalo 16. prosince 2008, shledala situaci zase jinak.
Zveřejňujeme vyjádření rady v původním znění. RRTV se v něm zmiňuje o stejných dílech, jako náš článek.

Věc: FTV Prima, spol. s r.o.; Prima televize/seriál Přátelé – přerušování reklamou
– Rada vydává provozovateli FTV Prima, spol. s r.o. upozornění na porušení § 49 odst. 4 písm. a) zákona č. 231/2001 Sb., kterého se dopustil tím, že seriál Přátelé IX (5) vysílaný dne 27. listopadu 2008 v plánovaném čase 19:30 – 19:55 hodin na programu Prima televize přerušil reklamou

– Rada vydává provozovateli FTV Prima, spol. s r.o. upozornění na porušení § 49 odst. 4 písm. a) zákona č. 231/2001 Sb., kterého se dopustil tím, že seriál Přátelé IX (8) vysílaný dne 30. listopadu 2008 v plánovaném čase 19:30 – 19:55 hodin na programu Prima televize přerušil reklamou

Už jsem se smířil s tím, že televize si do krátkých seriálů mohou vkládat reklamu, když bude dostečně dlouhá, aby pořad natáhla přes půl hodiny. RRTV však do celé věci vnáší jiné světlo. Problém budeme pozorně sledovat a budeme vás informovat o další průběhu, bude-li nějaký.


Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .