Přiznávám, že ohledně Slovak Sport TV jsem se mýlil

slovak-sport-2Koncem března jsem na tomto místě vydal první blog o nové slovenské sportovní televizi Slovak Sport TV, ve kterém jsem kritizoval tento projekt. Ambice nové televize jsem srovnával s neúspěšnými projekty z minulosti, především s nikdy neexistující evropskou televizí EURO TV1 nebo s televizí Empatia. Dnes přiznávám, že jsem se mýlil a provozovatele budoucí sportovní televize jsem podcenil.

Malé připomenutí, jak končil můj předchozí blog na toto téma: „Ne všechno co vypadá hezky a logicky na papíře bude stejně působit i v realitě. Pokud se nový slovenský sportovní kanál skutečně rozjede ve slibované kvalitě, na stránkách RadioTV provozovatelům upřímně poblahopřejeme a za dnešní mírně jízlivý blog se omluvíme. Prozatím ale máme možnost prohlášení budoucích provozovatelů srovnávat s realitou v podobě televize Central, která na satelitu už nějakou dobu vysílá. Pokud by měl být nový sportovní kanál v podobné kvalitě, pak nelze ani doufat, že by si vůbec někdy našel své diváky.

Po necelých třech měsících je jasné, že provozovatel nové sportovní televize to myslí skutečně vážně. Nepodceňuje investice do techniky, vizuálu (pracuje pro něj společnost Oreo, která je proslulá vynikajícími projekty podobného typu), moderního studia i do týmu (novou televizi povede Jaroslav Šišolák, zkušený projektový manažer, který vedl veřejnoprávní Trojku i soukromý kanál Digi Sport).

Z tohoto pohledu tak provozovateli nové televize skutečně blahopřeji a těším se na zajímavý a kvalitní program. A jsem rád, že tento projekt nedopadl jako zamýšlená „plnoformátová“ televize Empatia, věčně chaotický Nautik/Televízo/Živa nebo evropský pokus jménem EURO TV1.

Autor článku:

Komentáře (1)

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: