Přestane Prima šetřit na zpravodajství?

prima_destnikTelevize Prima se zřejmě vzdala ambice šetřit za každou cenu a připravuje programové změny, které ji přinesou víc diváků v hlavním vysílacím čase. Odklizení schopné ale málo sledované Barbory Tachecí z hlavního vysílacího času tomu nasvědčuje. Její diskusní pořad Fakta B.T. mohl být zajímavý a užitečný, ale to by musel fungovat jako vážně míněný projekt a nejen jako levná výplň vysílacího času po večerních zprávách.

Nyní se zkušená publicistka stěhuje do méně atraktivního času – bude uvádět svou talkshow v rámci programu sítě regionálních televizí R1 přibližně v 17.50 podvečer. To je pro její pořad nepříjemná zpráva. Nejenže nedostane nutný prostor pro rozvoj své talkshow, která často trpěla kvůli příliš krátké minutáži, ale ještě ztratí i potenciální publikum, které se na ní mohlo dívat. Netřeba dodávat, že regionální studia RTA zřejmě Barboru Tachecí vysílat nebudou – v regionálním okně totiž půjde o neželanou konkurenci.

Prima rovněž moc toho neušetří ani v hlavních zprávách – programová novinka s názvem Krimi zprávy bude muset mít podstatně vyšší rozpočet než jakým disponovala produkce Barbory Tachecí. Prima si ale může díky těmto prostředkům vybudovat solidní publikum, a doufat, že pracně získaní diváci neutečou po 19.30 na Novu. I když to je zřejmě jen zbožné přání – návyk na Televizní noviny je u většiny populace jednoznačný bez ohledu na to, co zrovna běží na Primě.

Jen nechápu ten přesun Barbory Tachecí do podvečerního času, a ještě do vysílacího okna určeného pro regionální vysílání. Pokud chce Prima vytěžit co nejvíc z atraktivní osobnosti kterou má, neměla by ji zařazovat do neatraktivního času. Tam může i silná Barbora Tachecí snadno pohořet. Omnoho víc by jí to slušeno v Nedělní partii, kde by její účinkování mělo alespoň nějaký smysl. Uvidíme, možná se jednou dočkáme…

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .