Proč už na Nově nepotřebují hezkou blondýnu?

nova-spiralaTelevize Nova má nového šéfa PR a zároveň ukončila spolupráci s dosavadní tiskovou mluvčí Michaelou Fričovou. Kromě toho se vedení Novy zbavilo i další dlouholeté PR managerky Evy Poštulkové, která na Nově působila 16 let. Snad obě odcházející dámy nebudou litovat dlouhodobou loajalitu, kterou svému zaměstnavateli prokazovaly.

Michaela Fričová nastoupila do Novy před třemi lety místo Veroniky Šmítkové, která odešla na mateřskou dovolenou. Předtím působila v týdeníku Marketing & Media a mnoho novinářů mělo radost, že nová tisková mluvčí bude vstřícnější díky tomu, že sama ještě jako novinářka věděla, jaký styl komunikace její kolegové upřednostňují (myšleno především otevřenost a vstřícnost).

Jenže i ona se následně rychle přizpůsobila typickým nováckým zvyklostem a z původně sympatické novinářky se stala poměrně nesympatická tisková mluvčí (co do stylu komunikace s novináři). Fričová se vůči svému zaměstnavateli chovala loajálně a profesionálně. Někdy až natolik, že svým kolegům neodpovídala vůbec na některé nepříjemné otázky, případně odpověděla vyhýbavě nebo do jisté míry arogantně. Povýšenecký styl komunikace byl na Nově v podstatě standardem a ani ona nedokázala (nemohla) tento styl zvrátit.

Michaela Fričová v mnoha situacích plnila v Nově funkci „firewall“ vůči ostatním médiím. Pokud tohle mělo být zadání od nejvyššího managementu tak jej splnila na výbornou. I proto je hodně zarážející, že se jí Nova tak rychle a náhle zbavila.

DALŠÍ INFORMACE: Personální změny TV Nova v oblasti PR

petr-dvorak-michaela-fricovaOdcházející tisková mluvčí TV Nova Michaela Fričová na snímku s bývalým generálním ředitelem Petrem Dvořákem. Foto: tiskové oddělení TV Nova

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .