Komerční televize, která se vzdala prime-time

tv2-das-vierte-2009Na německém trhu došlo k zajímavému paradoxu. Satelitní televize Das Vierte se v analogu vzdala hlavního vysílacího času, a kvůli šetření bude vysílat jen 12 hodin denně a jen ve dne. Zbytek vysílacího času na analogové frekvenci bude využívat teleshoppingový kanál MediaShop. Tento krok je zajímavý tím, že v Německu ještě i dnes výrazná část domácností přijímá analogové satelitní vysílání. A komerční vysílatel se tak prakticky vzdal nejlukrativnějšího večerního vysílacího času, byť jen v jedné z mnoha platforem kde působí.

Das Vierte je jedním z posledních „mohykánů“ analogového vysílání na satelitu. Většina německých stanic postupně analog opouští, nutí je k tomu mimo jiné i provozovatel satelitů – společnost SES Astra, která chce uvolněnou kapacitu využít pro větší počet programů v digitálním vysílání.

Diváci, kteří přijímají Das Vierte v analogové podobě nebudou mít příliš mnoho pořadů na výběr. Jak informuje server Parabola.cz, v časovém pásmu od 5.00 do 17.00 jsou vysílány náboženské bloky Living Gospel – Antworten aus Gottes Wort, esoterické Astro TV a teleshopping. A to není obsah, který by většina diváků považovala za atraktivní. Po 17.00 hod. již půjde jen čistý teleshopping na partnerské stanici MediaShop.

Analogové satelitní přijímače tak můžete postupně házet do koše, nabídka programů je ze dne na den chudší. Poslední ať za sebou zhasne…

Autor článku:

Komentáře (2)

 1. czkirby

  Článěk obsahuje z části mylné informace.

  Das Vierte převzala v polovině roku 2008 ruská společnost Mini Movie International, která kanál přeformátovala, změnila kompletní vizuál (takže logo, které je zde jako obrázek, je dnes jiné) a snažila se z ní udělat celoplošnou televizi. Kromě analogu a digitálu vysílá Das Vierte také na kabelu, IPTV nebo v DVB-T. Takže to asi bude jen minimální bolístka, ale přinejmenším zajímavý krok, to ano.

  1. juko

   Máte pravdu, je to minimální bolístka, ale když si uvědomíte, že je stále poměrně vysoké procento diváků, kteří v Německu přijímají analogový signál ze satelitu (přes satelit nebo zprostředkovaně přes kabel) tak je to přinejmenším kontraproduktivní krok.
   Jinak děkuji za informaci ohledně změny loga a vlastníka.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: ,