Komerční stanice ordinují jarní průvan v původní tvorbě

radiotv-archiv14Sotva vyrašily první sněženky, šéfové skladby pořadů na Primě i TV Barrandov dostali jarní náladu. Úklid po zimě v programovém schématu vzali zgruntu zejména v nejmladší z českých celoplošných stanic. TV Barrandov ruší tři relace, na Primě dostala červenou show o hypnóze.Tříměsíční zkušební dobu nepřežilo na TV Barrandov hned několik pořadů vlastní tvorby. Stanice začala vysílat 11.ledna, její očekávání během necelého čtvrtroku provozu nesplnila hned celá řada titulů. Zemětřesení mezi originálními tituly odnesla adaptace původně slovenského sitcomu Profesionálové. Původně ohlášená šestadvacetidílná série se dočkala jen necelé poloviny plánované životnosti. V minulém týdnu se finálním stal díl s pořadovým číslem jedenáct. V zemi svého původu nebývale úspěšný seriál pohořel v Česku na nevypointovaných dialozích a na nedůsledném vymodelování jednotlivých postav.

Hodně očekávání vzbuzoval v počátku projekt skečové show Koko TV. To nesplnil a byl proto z vysílání TV Barrandov stažen. Tým tvůrců dostal určitý oddechový čas, který vyplní přípravou pozměněné verze pořadu, která by se na obrazovky měla za pár týdnů vrátit. Z víkendové obrazovky zmizely i program Ukaž se, založený na domácím videu a vtipných zahraničních reklamách a Hlavní zprávy. V jejich čase se během sobot a nedělí objeví jen předpověď počasí.

Záhy po velkolepém startu jarního schématu s nebývalým počtem nových formátů přichází česká komerční dvojka TV Prima s prvním ústupem z bitvy. Z nedělního prime time stahuje show Vím, cos dělal v pátek. Světová premiéra zahraničního formátu české publikum nezaujala. Vražedným se pro show postavené na hypnóze hlavního soutěžícího stalo nasazení do slotu, kterému přímo konkuruje úspěšná trvalka českého televizního lídra TV Nova – reality show Výměna manželek. Prima má natočeno šest dílů pořadu, které odvysílá podle plánu, ale hlavy šéfů na Palmovce musí narychlo vymyslet náhradu do důležitého nedělního vysílacího okna, kde si před hypnózou velmi dobře vedly akviziční kriminální příběhy Vraždy z Midsomeru. Je možné, že se tam opět vrátí, protože jsou zajímavou alternativou k původním českým filmům, vysílaným v té době na ČT1, a zmíněné úspěšné relaci na Nově. Ta jako jedniná z tří celoplošných komerčních stanic k rušení žádného z vlastních projektů nesáhla. Nelze se tomu ale divit, protože do jarní sezóny přinesla jen minimum novinek a svůj program i nadále staví na prověřených diváckých hitech.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .