Kmotr rozsekaný na kusy

radiotv-archiv111Česká televize pro své diváky připravila na svém prvním kanále jednu z nejkrásnějších filmových trilogií, jaká kdy byla v natočená. Zároveň však nepochopitelně zasáhla způsobem, jenž spíše praktikují komerční televize, a Kmotra rozsekala na šest částí.

Zcela nepochopitelný krok učinila Česká televize. Na počátku sice stojí chvályhodný čin, kdy ČT oznámila, že na svém prvním programu postupně uvede celou mafiánskou trilogii Kmotr, Kmotr II a Kmotr III (The Godfather, 1972; The Godfather: Part II, 1974; The Godfather: Part III, 1990; vše režie Francis Ford Coppola).
Jenže vzápětí přišla sprcha v podobě půlení každého filmu. V neděli mohli diváci vidět pouze polovinu prvního filmu a celý týden budou muset čekat na druhou část. Stejně postupuje Česká televize i u „dvojky“ a „trojky“. Tuto metodu čas od času použijí komerční televize, když některý dlouhý film rozdělí na dvě části. S velkým skřípěním zubů lze u nich tento (zlo)čin akceptovat – stejně filmy přerušují reklamou. (Mimochodem, v sobotu běžel na TV Prima 98 minutový snímek Superman se vrací, který v programu dostal prostor v neuvěřitelné délce 195 minut. Znamenalo to 98 minut filmu a 97 minut reklamy a upoutávek?)
Jenže Česká televize není komerční subjekt a navíc nedávno zvládla odvysílat devítihodinový! dokument Šoa v celku. To už rovnou mohli na Kavčích horách řezat pořádně. Všechny tři díly Kmotra mají  přibližně 520 minut a z toho by šlo přece udělat krásných deset dílů. Vyšlo by to nastejno a ČT by tak zacpala více nočního času. O to přece jde, ne? Nebo, že by šlo o diváka? Ten zkrátka musí přežít fakt, že existují lidé, co jsou schopní z trilogie udělat šestidílný seriál.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .