K čemu je Primě další licence?

prima_velkeTelevize Prima získala novou terestrickou licenci pro svůj čtvrtý kanál. V dohledné době dvou let začne provozovat program s názvem Prima Family. Otázkou je, k čemu ji tato licence vlastně bude když ji nedává žádné záruky ani negarantuje budoucí pozici v multiplexech?

Podobnou licenci může totiž získat kdokoliv – stačí o ni požádat. Prima kromě toho vlastní tři licence, které ji garantují prostor v multiplexech za jakýchkoliv podmínek, a ani tyto licence nedokáže naplno využít. Proto se zde nabízejí jiné alternativy, pro které si Prima pořídila ještě jednu „záložní“ licenci.

Lepší vyjednávací pozice pro nákup zahraničních pořadů
Jde o pouhou spekulaci, ale Prima může tímto krokem dát najevo distribučním společnostem, že má ve výhledu nový kanál orientovaný na produkci pro celou rodinu. Tím by se v počtu terestrických programů dostala před Novu, která provozuje pouze hlavní kanál Nova, a druhý kanál Nova Cinema. Zda tento krok ale může opravdu Primě přinést lepší vyjednávací pozici je přinejmenším sporné.

Pozitivní signál směrem k operátorovi multiplexu 3
Prima může tímto vysílat signál operátorovi multiplexu 3, aby s ní i nadále počítal jako s vážným klientem. Televize měla původně v tomto multiplexu vysílat všechny své programy, nakonec se ale stáhla do multiplexu 2, a její původní domovský multiplex má nyní nouzi o klienty. Pokud by Prima uplatnila všechny své existující licence, musela by do multiplexu 3 umístit minimálně dva programu, a to dlouhodobě.

Taktický manévr před investorem
Není ale vyloučeno, že vedení Primy chce získat pozitivní body u svého švédského investora. Přece jen, mediální skupina, která vlastní čtyři licence, je v očích investora hodnotnější než televize, která provozuje dva nebo tři programy. Zisk nové nárokovatelné licence tak může zvyšovat hodnotu celé společnosti v očích zahraničního investora.

Ke které z těchto možností se kloníte vy?

Autor článku:

Komentáře (1)

 1. Laco0707

  Ani jedna možnosť nemusí byť pravdivá.
  Ad1)
  Spoločnosť MTG má vynikajúce kontakty a vyjednávaciu pozíciu v spoločnostiach Fox, Universal, Paramount, Sony Pictures International alebo Warner Bros. To, či Prima bude mať o jednu licenciu viac alebo menej je nepodstatné. Pri vyjednávaní má hlavné slovo MTG, českí manažéri sa len pozerajú, ako sa rokuje…
  Ad3)
  O tom, či Prima bude mať ďalší kanál nerozhoduje len vedenie v Čechách, ale významné slovo majú spolumajitelia zo škandinávie. Ľudia zo spoločnosti GES nemajú ani len najmenšiu predstavu o fungovaní televízie. MTG (zjednodušene napísané) zaujíma len jedna jediná vec – zisk. Pokiaľ bude Prima zarábať, tak budú spúšťať nové kanály jedna radosť…
  Ad2)
  Budúcnosť multiplexu 3 je nejasná. V branži sa hovorí o prerozdelení multiplexov 2 a 3 medzi Novu a Primu…

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .