I Nova má svého Rexe aneb světu vládne recyklace

radiotv-archiv27Komisaře Rexe známe opravdu nazpaměť. Všechny díly se několikrát opakovaly. Přesto se stále najdou diváci, kteří si tento rakouský kriminální seriál s oblibou naladí i po sedmé. Ale i televize Nova má jeden seriál, jenž s oblibou nasazuje neustále dokola. Mistry repríz jsou naši slovenští sousedé, konkrétně komerční Markíza. Nezahálí ani rozhlasové stanice.

Komisař Rex je snad nesmrtelným evergreenem. Markíza jej nasazuje už po několikáté. Ale nenechme se mýlit, není to žádný „odpadový čas“. Lídr trhu mu svěřil šestou večerní, tedy jeden z nejdůležitějších. I po čtvrté repríze si v tomto času najde více než třetinu všech diváků u televize. A proč tedy seriál nenasadit, skvělý rating s nulovými náklady. A víte, co plánuje v brzké době nasadit po skončení závěrečné řady Komisaře Rexe? Kdo tipuje opětovné uvedení čtyřnohého komisaře vyhrává. Podobně je na tom i Nova. „Jejím Rexem“ by mohl být německý seriál Kobra 11. V pondělí večer sice nasazuje premiérové díly, ve všední dny ale ve dvě odpoledne můžeme zhlédnout reprízové díly. A filmový kanál Nova Cinema si bere příklad a Kobru 11 si také přisvojuje.

Vrcholem „recyklace“ je ale opět Markíza. Sitcom „Sousedé“ si získal nevídaný úspěch u diváků, premiérové díly sledovalo i více než 60%. A proto je vděčnou „vycpávkou“ programového schématu. V lednu tohoto roku se v inzerentně slabším období nevedlo. Slova se opět ujali Sousedé, s polovičním podílem než při premiéře, stále se ale jedná o nevídané výsledky. Diváci zřejmě trpí sklerózou, jinak si totiž nelze vysvětlit, proč se stále dokola dívají. Pozadu nezůstává Prima, Po skončení Přátel jsme svědky opakování Přátel, Krok za krokem si s počtem repríz také nezadá. A Nova pro nás připravuje úžasnou programovou nabídku, už brzy uvidíme „Ženatý se závazky“. Nedávno přitom běžela na kanálu Nova Cinema, jež reprízovala díly z Novy.

Ale nekritizujme jen televizi. I rádia dokáží omílat své rubriky nezadržitelně celý den stále a znova. Frekvence 1 reprízuje jen o víkendu, nabízí „to nejlepší z celého týdne“. Za to ostatní. Takové Fajnrádio či Evropa 2 si vlastně vystačí jen s jediným pořadem, Ranní show. Ranní vysílání se odvysílá a není špatné. Přesto poslouchat jej celý den (znovu a znovu) dokáží jen povahy s odolnou náturou a nebo ti, co ráno neposlouchali. Každou hodinu slyšíme „to nejlepší z rána“… baví nás to ale? Ano, můžeme přepnout, ale získáme tím něco?

Divák a posluchač je zkrátka tvor nenáročný. Když jej všude okolo krmí recyklací a on to toleruje, ba dokonce sleduje i nadále… inu dobře mu tak :-).

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .