Highlight – zatím celkem zbytečný pořad

ct24 listyNový pravidelný pořad zpravodajského kanálu ČT 24, který odhaluje zákulisí výroby zpravodajství, si hledá svou tvář. Zatím lze říct, že jde o velmi levnou až zbytečnou výplň vysílání.

Higlight se zabývá tím jak vzniká zpravodajství v České televizi a zpřístupňuje analýzy zajímavých událostí světových médií. Rozhovory mezi sebou vedou přímo redaktoři a editoři zpravodajství České televize. Divák tak má možnost po dobu 25 minut nahlédnout do fungování nejvytíženější televizní redakce v České republice.

Na první pohled zajímavá myšlenka. Realizace ale zatím mírně pokulhává. Pořad funguje jako denní self-promo televize, ale nenabízí žádnou přidanou hodnotu. Analýza toho, co se v daný den stane a jak to Česká televize zpravodajsky pokryje, může být zajímavá pro skupinu novinářů píšících o médiích. Běžnému divákovi ale tyto informace moc neřeknou. Mnohem zajímavější byl z tohoto pohledu pořad Média a svět, který se kdysi vysílal v týdenní periodicitě.

Právě denní periodicita může tento pořad brzy vyčerpat, a nakonec se z něj stane jen běžné vysílací okno, které bude nejjednodušší na výrobu. Produkce nebudu muset shánět hosty přes půl Prahy, ale hosté se do studia přesunou přímo z velína. A budou mluvit pořád o tom samém než si někdo uvědomí, že už o tom mluvili.

Možná se nový pořad osvědčí, ale v posledních měsících se zdá, že kanál ČT 24 přichází za každou cenu s novými projekty místo toho, aby se soustředil na to, co má v popisu práce. Tedy především kontinuální zpravodajství. To se z obrazovky postupně vytrácí na úkor speciálů, živých politických tiskových konferencí a jiných projektů.

DODATEK: Je možné, že jsem s tímto názorem osamocený. Sledovanost ČT 24 ukazuje, že se její program ubírá správným směrem. Včera měla ČT 24 v některých částech dne podíl na publiku přes pět procent, v pondělí to bylo 4,4%. Průměrný divák tedy současnou podobu ČT 24 oceňuje.

Autor článku:

Komentáře (2)

  1. gringoAD

    No jestli ta rostouci sledovanost neni spise dusledkem nesmyslnych nekonecnych serialu a jim podobnych pytlovin vysilanych na ostatnich TV. Dle meho nazoru je ct24 spolu s programem prima cool nejlepsi TV v republice. Kombinace zpravodajstvi s ct24 a zabavy s primou cool je idealni na kazdy den v tydnu.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .