Helena, zasloužilá umělkyně, zapomíná…

radiozurnal_mainlogotypMá na to věk. Zapomíná, že již nestačí říci někomu „vlivnému“, aby její písničky na Radiožurnálu, tehdy na Hvězdě, nebyly ojedinělé. Hrálo by se, až by se z posluchačů kouřilo. Je to „kauza“ k popukání. Posluchač je vybíravý a má rád živou, novou hudbu, zvláště na zpravodajské stanici. Kdyby si v dobách, kdy jsem otevřel televizi, rádio, až jsem se bál otevřít lednici Helena dělala starosti s těmi zpěváky, kteří měli „zaracha“, bylo to košer, ale dnes je to její lkaní mimo mísu, jak říkáme my, ignoranti.

Naštěstí jsou soudci soudní. Neříkám, že se mi líbí vše, co náš rozhlas hraje. Jsem starý dědek, mám rád jazz, hlavně tradiční, a to mi poskytne pár pořadů na Vltavě a Dvojce.

Radiožurnál poslouchám v sobotu, kdy je na Dvojce celé dopoledne, kromě Meteoru, Gott.

Také na cestách v autě mám naladěn Radiožurnál, ten mi při poslechu milovaného jazzu, přepíná na dopravní informace.

Proto se vůbec nedivím, že si někdo řekl „dost bolo Heleny“, a šmytec!!!

Autor článku:

Komentáře (6)

 1. Jose

  Všechno dobrý, mimo jedné věci. Když by Radiožurnál měl hrát, cituji ,,novou, živou hudbu“, konec citace, tak pak by musel hrát nějak tak přibližně, jako hraje třeba http://www.bbc.co.uk/iplayer/console/bbc_radio_one tedy pokud má být veřejnoprávní radio 1, nějak, tak kvalitní, jako je nějaké, to veřejnoprávní radio 1, někde jinde. Ovšem RŽ sice třeba odstřelil soudružku Vondráčkovou, ale vesele šlape podle dávno chíplé a neaktuální soudružky Tachecí, takže o něco to možná lepší je, ale v podstatě, to vyjde skoro nastejno, tedy prašť jako uhoď. A nula od nuly pojde.

  1. Ivo Rottenberg Autor příspěvku

   No jo, já nenašel vhoednější termín:-)))

 2. Dibow

  Však já taky nic neříkám:-) hudba Radiožurnálu je „lepší, než hřebíkem do voka“ – to znamená, že pořád aspoň špetku snesitelnější, než u 99% soukromníků. Ale ráznou změnu směrem k aleternativní současnosti by rozhodně zasloužila.

 3. Barka

  Už 14 dnů sonduji RŽ a dopadá to tak, že jakmile pustí skladbu , přepínám.
  Myslím , že ten výběr by byl vhodný tak na plašení krtků. Ti lidi tam ohledně
  hudby už roky neudělali vůbec nic.

  1. Ivo Rottenberg Autor příspěvku

   Já už poslouchám jen Zelenou vlnu, to abych věděl, kudy kam:-))))))

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .