Co se v Soči nepovedlo? Napoví speciální stránky na sociálních sítích

Poslední úpravy před otevřením her - 7. února 2014

Poslední úpravy před otevřením her – 7. února 2014

Stránka na Facebooku Sochi Fails sbírá fotografie a videoukázky toho, co se v době konání Olympiády nepovedlo. Kromě občasně padajících světel ze stropů nebo tenkých zdí v pokojích se nasbíralo několik dalších absurdit.

Hry v Soči mají před sebou svůj oficiální třetí den. Od začátku se mluví a píše o tom, že část prací si pořadatelé nechali na poslední chvílí. Ještě před týdnem chyběl v některých hotelích nábytek, haprovalo připojení k internetu a lidé si stěžovali například na chybějící poklopy na kanálech nebo na špatnou vodu. Někteří sportovci měli na pokojích dvě toalety vedle sebe místo jedné, další si stěžovali na tenké zdi a hluk. Mnoho sportovců postrádá záclony, někteří je místo oken mají na posteli.

Jednotlivá sportoviště jsou přitom připravena bezchybně, ale další zázemí pro sportovce už není ideální. Nedostatky sbírají autoři Facebookové skupiny Sochi fails. Na Twitteru existuje stránka sochiproblems, která rovněž tyto věci sumarizuje.

I přesto, že jde o nejnákladnější Olympiádu v historii – celkové náklady na organizaci a stavbu sportovišť a hotelů se vyšplhaly k 50 miliardám dolarů – nezaobešla se letošní Olympiáda bez vážnějších chyb. I když představitelé pořadatelské země slibovali, že do pátečního otvíracího ceremoniálu bude vše tip top, zatím se na sociálních sítích objevují opačné zkušenosti.

Amatérské fotografie ze Soči

Místo chybějícího poklopu pohotová náhrada

Místo chybějícího poklopu pohotová náhrada

Záclony na poněkud jiném místě než jsme zvyklí

Záclony na poněkud jiném místě než jsme zvyklí

I tak může vypadat hotelový pokoj pro olympioniky

I tak může vypadat hotelový pokoj pro olympioniky

Další kuriozity na Facebooku: Sochi Fails
Stránka na Twitteru: sochiproblems

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .