Show Jana Krause – hosté 9. 3. 2022

Herec Ivan Vyskočil, bývalý člen URN Martin Svozil a ukrajinský lékař Vyacheslav Grebenyuk se představí v premiérovém dílu Show Jana Krause ve středu 9. března ve 21.35 na Primě.

orig_SHOW_JANA_KRAUSE___1_9____ARCHA
Zdroj: TV Prima

Ivan Vyskočil – herec, je jedním z těch, kteří se do pomoci Ukrajině zapojili vlastními silami. Ivan spolu se svým synem a dalšími dobrovolníky vypravil autobus a odjel na ukrajinské hranice pro matky s dětmi prchající před válkou. „Mám řidičák na autobus. Mohl jsem být na Václaváku a plakat tam divadelní slzy. Myslím ale, že je lepší sednout si do autobusu a něco udělat, tak jsem přivezl mámy s dětmi. Přijeli jsme z Maďarska, jmenuje se to tam Záhumenky. Maminky s dětmi přicházely z ukrajinské strany. Cesta zpět probíhala v pořádku. Ale všichni jsou velmi unavení,“ popisuje herec, který se však za hrdinu nepovažuje. Těmi jsou podle něj ti, kteří se vydají do samotných bojů.

Martin Svozil – bývalý člen elitní skupiny URN. Jak je vlastně chráněn ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj? Na to se v SJK pokusí odpovědět bývalý člen URN Martin Svozil, který má kromě elitní vojenské kariéry a účasti na několika zahraničních misích profesní zkušenost právě i s osobní ochranou exponované osoby, i když „pouze“ ve světě showbyznysu. Byl totiž členem ochranky boxera Mika Tysona. „Tato práce mi pomohla vypořádat se s démony z mládí. Oblečete uniformu – a v tu chvíli jste někdo, dostanete nové vzdělání, výcvik a život se vám od základů změní. Nezáleží na původním motivu vstupu. V uniformě už cítíte takovou tu právní odpovědnost, a i když vás nadřízení prudí s nepříjemnými úkoly, stejně chcete lidem hlavně pomáhat,“ vzpomíná Martin, dnes lektor jógy.

Vyacheslav Grebenyuk – lékař z Ukrajiny působící na Klinice infekčních, parazitárních a tropických nemocí Fakultní nemocnice Bulovka. „Do pomoci Ukrajině jsem zapojen neustále. Pomáhám koordinovat projekty na lékařské fakultě – darování krve pro Ukrajinu nebo sbírku na nákup zdravotnického materiálu spolu s Českým červeným křížem. Dále se jako lékaři snažíme poskytovat veškerou podporu a pomoc našim ukrajinským medikům. Další věc, kterou hodně řeším, je doprava léků a zdravotnického materiálu na Ukrajinu,“ říká mladý lékař z Fakultní nemocnice Bulovka, který pochází z doněcké oblasti na východě Ukrajiny a v Praze žije od roku 2013. „Vnímám to jako něco, co se v moderním světě nemohlo stát, a přesto se to stalo. Stále to nedokážu pochopit a nechce se mi tomu věřit. Je to krutý zločin ruského státu proti ukrajinskému národu i hodnotám svobody a demokracie v celé Evropě,“ dodává se smutkem.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .