Rádio Dálnice přišlo o dokrývače

dalnice_smallProjekt Rádia Dálnice, snad nejkontroverznější z projektů mediálního podnikatele Radima Pařízka, dnes utrpěl zásadní ránu v podobě soudního rozhodnutí. K dnešnímu dni totiž soud zamítl přidělení všech dokrývačů na nichž byl projekt dálniční rozhlasové stanice postaven a vrátil celý případ k projednání Radě pro rozhlasové a televizní vysílání.

Rádiu Dálnice tak v současné době zbývá pouze jihlavská frekvence 99.4 FM, na které již stanice vysílá. Tato lokální frekvence ale rozhodně nebude stačit pro plánovaný projekt dálničního rádia a je tedy možné, že dnešní soudní rozodnutí bude pro „vaše Déčko“, jakse stanice v éteru prezentuje, rozhodnutím smrtelným.

radio-dalnice-mapkaPlánované pokrytí Rádia Dálnice

Další informace o vývoji kolem kontorverzního projektu Rádio Dálnice přineseme v pátek 21.května.

Autor článku:

Komentáře (17)

 1. Jose

  Opět velice správné rozhodnutí soudu. Již několikrát zde podotýkám, že když by frekvence u nás přidělovaly soudy vypadalo by to 10x lépe, nežli, když je přiděluje RRTV. Tedy zdá se, že již několikrát naši soudci prokázali, že mají více rozumu a citu pro vysílání na FM, nežli úředníci z RRTV. Ale obávám, že toto bohužel ještě není konec. Tedy již několikrát takto něco soud vrátil RRTV aby následně v dalších a dalších kolech tahanic se nakonec RRTV, jejich nějaký absulutní nesmysl prosadit podařilo. Takže uvidíme, jak to bude pokračovat. V každém případě, pokud by Dálnice zůstala pouze u té jedné frekvence 99,4 byl by to zcela ideální a správný stav. Ale opravdu se obávám, že to šílenci z RRTV zase nějak zvrátí a u té jedné frekvence patrně, bohužel, nezůstane. Připomeňme třeba případ, kdy soud zamítl vysílač v Mladé Boleslavi, kontraverznímu liberckému rádiu Dobrý den. Bohužel i přes toto stanovisku soudu, to dopadlo tak, že tam DD vysílat bohužel bude, tedy RRTV prosadila, nesmyslnou, svou… A to může nastat bohužel i zde. I když by šlo o největší poničení FM, k jakému kdy u nás, může dojít. A tak lze jen doufat, že odpůrci, se také nedají a na Dálnici budou stále chodit další a další žaloby.

 2. Jose

  Ale aby nezaniklo v soudních tahanicích přidělování,
  tak tedy:
  18.5.2010

  ROCK MAX dostal OLOMOUC 103,4
  ORLÍK dostal MILEVSKO 101,1
  KISS Jižní Čechy dostalo PRACHATICE 101,4
  FAJN RADIO dostalo PŘÍBRAM 94,4
  HITRÁDIO FM Crystal dostalo TURNOV 97,0
  ROCK RADIO dostalo Dvůr Králové 89,0
  PETROV dostal ZNOJMO 92,8

  A naopak nedostali:

  ROCK RADIO nedostalo Jičín 107,9
  HITRÁDIO MAGIC nedostalo ZNOJMO 92,8
  /Tomuto bodu nerozumím, prý z důvodů negativního stanoviska ČTÚ.
  To koordinovali 2 totéž ???
  A PETROV dostat MOHL a MAGIC dostat NEMOHL ? Nechápu…?
  Proti PETROVU ČTÚ, nic neměl ? To jecdivné, ne ?
  I když samozřejmě PETROV je lepší nežli MAGIC,
  takto napsané to vypadá
  DOST PODEZŘELE !
  Nemělo být, v tom případě, vyhlášené Veřejné výběrové řízení ?
  Velmi divné rozhodnutí…
  Divné./

  1. Petr Kružík

   Jose, nic v tom nehledej. Petrov zkrátka o 92.8 požádal dřív, a Magic se mu to snažil jakože přebrat. Což u ČTÚ nefunguje…

  2. Jose

   A jak může u nás někdo požádat o frekvenci o kterou už někdo požádal, to je divné ne ? To už se někdy v minulosti stalo ? Buď by tedy toho druhého žadatele měl asi někdo upozornit na to, že o tu frekvenci, už žádat nemůže, neboť už o ní požádal někdo před ním anebo tedy, když se sejde více žadatelů o nějaký kmitočet. Tak by měl být na něj vyhlášený veřejný výběr pro všechny. Ale tohle se mi opravdu nelíbí… Já nevím, který z nich žádal později a který dřív a přijde mi to prostě divný.

  3. Petr Kružík

   Koordinace od jisté doby nejsou veřejné. Tudíž se to stát může. Ale neboj, za měsíc-dva broadcaster už ví, že jeho volba byla špatná…

 3. Matěj Vaňátko

  – Udělila provozovateli MEDIA Party, spol. s r. o., souhlas ke změně skutečnosti uvedené v ţádosti o licenci dle § 21 odst. 1 písm. a) zákona č. 231/2001 Sb., spočívající ve změně označení názvu programu z Rádia OK na RÁDIO BLANÍK VÝCHODNÍ ČECHY

  Já myslím, že i tohle by nemělo zapadnout.

  1. Jose

   Tak to nic není. To je jen KOSMETICKÁ ÚPRAVA a vlastně je to urovnání a zpřehlednění STÁVAJÍCÍHO STAVU s čímž velmi souhlasím. Tedy JEN USLUŠNĚNÍ BORDELU. Nezapomínej na to, že RADIO OK již několik let vysílá 100% PROGRAM RADIA BLANIK !
   A mnohokrát zde padaly velmi výsměšné dotazy a vtípky, proč má RADIO OK mezi zaměstnanci, hudebního ředitele a copak asi takový hudební ředitel, v RADIU OK dělá ? Když program je 100% sestaven hudebním ředitelem RADIA BLANÍK ? Atd. atd. Jsem tomu v podstatě rád, že se stanice přestávají pomalu maskovat a začínají se odmaskovávat a přestávají se stydět za to, kdo je kdo a to kryptování patří minulosti. A když někdo hraje BLANÍK, tak se prostě už mnoho let ví, že to neni žádné OK, ale dávno, už mnoho let, je to obyčejný BLANÍK. Takže, konečně se někdo obtěžoval, dát do souladu, také název.

 4. Matěj Vaňátko

  Však právě proto Jose… netvrdím, že je to špatně. Ba naopak, je to dobře, že se to zcentralizuje a názvy budou jasné… OKčko už blaníkovský program vysílá dlouho… Ale s tím hud. ředitelem jsi mě dost pobavil :DDD

  1. PV

   A v čem/k čemu je to dobré? Aby z regionálního rádia, bylo jen papírově regionální s rádobyregionálními minutovými vsuvkami ? Regionální znamená že v regionu ŽIJE=EXISTUJE. Btw a zaměstnanci skončí na dlažbě, aby si „ryze česká“ Bohemia Media se sídlem v daňovém ráji mohla zvýšit profit . Tohle mi je opravdu zcela jasné, ale co je jasné tobě?

  2. Jose

   Á pan zase rejpe a přehlíží souvislosti… My oba, tedy já i p. Vaňátko se zde nebavíme o samotném faktu, že regionální stanice se zařadila do sítě ! Tento fakt nastal před mnoha lety a tehdy zřejmě kritizován byl ! Ale bavíme se o faktu, že až nyní to bylo uvedeno do souladu s programem, tedy sjednocený název. Takže se bavíme o zpřehlednění. Zatím co, ty, jsi několik let zpět a hovoříš o faktu ZAČLENĚNÍ, ale ten byl proveden, již dávno ! Za další pokud jsi si zajisté všiml, tak novelou o digitalizaci byl zvýšen počet minut, které můžou být odpojeny pro regionální informace. V současné chvíli poslouchávám občas sjednocené HEY a mohu tě ujistit, že jeho informace o regionu z tohoto odpojováku mi plně dostačují a lokální vysílačky jako Radio Contact Liberec nebo Dobrý den mi neřeknou o nic víc, jen mi k tomu přidají ve svém amatérském vysílání spousty blbé hudby. Víš dobře, že místo, nežli takové lokální neumětely, tak poslouchám raději čistě pražský Beat, kterému RRTV nepovolila ani ty odpojováky a jedeč po celé republice bez nich. Ale vždyt to děláš i ty sám. Je ti milejší lokálka, která do Tebe bude cpát horem dolem Gotta s Vondráčkovou anebo Dance rádio z Prahy ??? Já si myslím, že nemá smysl si tady uměle hrát na nějakou regionalitu. Má smysl si tady hrát pouze na styl a buď taková stanice styl má anebo ho nemá. Beat styl má. A Dance rádio ho má také. Takových si vážit lze. Ale co je na vážení si OK, když hraje Blaník ? Nic. Samozřejmě pokud to bude regionální a ještě se stylem. Dobře. To se podařilo třeba mosteckému Radiu GAMA. Ale kolik takových je a v celé historii v ČR bylo ? Stačí mi na to prsty na jedné ruce ? Stačí, že . Radio Contact Liberec sračka. Euro K sračka. Dobrý den, jen další sračka. Jediný kdo u nás měl STYL, byl TRIANGL a ten už NEEXISTUJE. RRTV mu neprodloužila licenci. Takže má regionalita význam i kdyby nějaká existovala. Nemá. Chceš mi snad tvrdit, že je pro mne lokální KISS DELTA? které k nám přivandrovalo z Mladé Boleslavi ? Nebo snad Černá hora, které k nám přivandrovalo z Hradce Králové ? Jaký je rozdíl mezi nimi a Impulsem, Frekvencí 1 nebo Evropou 2 ? Vůbec žádný ! Jak žijou tato rádia v regionu ? Nijak. Ideální stav aby už bylo také konečně jen jedno KISS a jedno HITRADIO a přestali lhát o regionalitě, kteréou už leta nemají od chvile kdy jsou začleněny do té nebo oné sítě.

  3. PV

   a pán zase do komentářů míchá svůj dost atypický vkus jako znak kvality. A k čemu je to „zpřehlednění“ dobré? Ti zaměstnanci ztratí práci evidentně až se začně program odbavovat z Mnichovic. Trianglu se nedovolávejte když jste nad jeho zánikem podle svých slov plesal, raději si upravte sloh. Nato jak je tu Josého plno se to nedá číst.

  4. Jose

   A k čemu je dobré toto zastírání skutečností a maskování mafií ? To je jako když KSČM tvrdí, že není extrémní, totalitní stranou a každý ví, že tomu tak je. A k čemu tam ti zaměstnanci byli ? V rámci kamufláže ? Když playlist šel stejně z Mnichovic ? Tak jistě, že jsem nad koncem Trianglu jásal, protože jsem v té době považoval příchod křesťanského Proglasu za podstatně větší přínos. A tehdejšího terroru nějakých discotékových teploušů jsem měl plné zuby. Ovšem bohužel Proglas mě velmi rychle přesvědčil o tom, že je to v podstatě politická vysílačka KDÚ-ČSL, tedy některé jejich výpady proti ODS a ČSSD, pro mne byly přílišné. Takže jsem ho začal ignorovat také, přesto, že tam umí zahrát i zajímavé věci. Jinak po terroru discotékových teploušů přišla na české FM věc ještě daleko horší a to terror českých komunistických nácků s jejich normalizací. Ten po té úplně odrovnal tyhle disco dětičky a zněl ze všeho. V každém případě ani za vlády prvních ani za vlády druhých zrůdiček zde nebylo možné slyšet normální poctivý rock and roll ani folk ani nic. To je možné až v dnešní době, kdy si lze u nás pustit především rádio Beat a i někdy rádio Hey. Z těhle dvou stanic po konci discotékových pubescentů a po konci přestárlých komoušů, konečně dostávám v našem městě bigbeat. Počet posluchačů pak dokazuje, že jsme dosti početnou skupinou a nikoli menšinovým stylem, jak tvrdí neustále hanlivě komouši a jiní demagogové. Ohledně rocku už je to dobré. Špatné je to s country, to zůstává nedostupné dál. Ale nyní u nás koordinovalo CR, tak snad uspěje a bude to další poslouchatelná stanice v oblasti. Takže s prominutím, co je mi do nějakých nacionalistických nácků, co už stejně roky přehrávají playlist Blaníků ? čím více takových hajzlů skončí na dlažbě, tím líp. Alespoň se naučí se s nácky nespolčovat. Proto že kdo s čím zachází, tím také schází.
   Líto mi může být a bylo KAROLÍNY. Nebo ELDORADIA. Ale Radio OK ? To už snad nemůžeš ani myslet vážně. To musím brát už jako vtip, ten tvůj příspěvek.
   Co se týče nějakého toho disca později převtěleného v jakési Dance. No oni už z těch dětiček jsou třicátníci a pomalu budou čtyřicátníci, takže za chvilku aby pro ně zřídili oldies… Jak je vidět na příkladu Dance radia už se to v téhle zemi moc nechytá…Takže je otázka jestli to nebylo od Lagardere poněkud pozdní rozhodnutí asi už s tím díru do světa neudělá. Je též vidět že rozhodnutí Českého rozhlasu Wave bylo správné, že na dance už nešlo. Chápu, že dnes je rocku již poměrně dostatek a že problém mají jiní…Tedy dance hrál tak Helax a Radio DJ. No ale za to nemůžu, že to ty stanice nechtějí pustit, na rock jsem čekal 20 let od revoluce!!!! Takové Kiss mohla přejít na dance dávno. Jako 10 let před tím mohla přejít na rock. Neudělala nikdy ani jedno ani druhé. Stále jsou v popu. A tak je to s ostatními. Ale nácků budeš litovat, jdi se vycpat. Protože my čeklali 20 let na rock. Počítám, že ty se tak za 10 let dočkáš dance. Možná. Pokud to půjde tímhle tempem. Nyní pokud vím máte na FM asi 2 stanice, které by se daly počítat. Dance rádio a Helax.

  5. Jose

   A ještě něco. Co způsobovalo muj tehdejší distanc od TRIANGLU. Jak víš z nedostatku dance v ČR je v ČR velmi oblíbené radio SUNSHINE LIVE z Německa. Má v ČR mnoho poslouchačů. Ale tehdy v době existence Trianglu, kdy tu půl republiky nad ním nepokrytě jásalo. Já se mu dost smál. Už jsem se tehdy zabýval satelitním příjmem a měl jsem tehdy denně k dispozici v perfektní kvalitě jiné německé radio a to EVESONIC. A upozorňuji tě, že ten váš obdivovaný Triangl, těmhle Němcům, nesahal ani ke kolenům. Byl to jejich velmi slabý odvar. Hodně polovičaté proti nim. Jenže bohužel s postupem času, přiznávám, ža ač polovičatost a nedodělek a fakt směšnost vůči EVOSONIC. Dosud nejoriginálnější stanice, co tu vznikla. Tedy s porovnáním k lokálkám RCL, Euro K a DD. Proto je připomínám. A také z toho důvodu. Že my už rock dostali. Vy dance, ne. Tedy na venkově. I když má Dance rádio slušný dosah.

  6. PV

   Ty ses zase předvedl jako hulvát a blbec. To fakt nemá cenu komentovat…..

  7. Jose

   Myslím si totéž o Tobě, takže se též zdržím komentáře, ať nenarušujeme diskusi…

 5. Jose

  Přesně tak. Regionalita je naprostý nesmysl. Je to jen lež pro zadavatele reklamy. Impuls má odpojováky a taky hlásí informace o Liberci. Frekvence 1 má odpojováky a taky hlásí informace o Liberci. Kolik je E2 ? Evropa 2 východ a Evropa 2 západ…
  Kolik je Blaníků ? Blaník Praha, Blaník Střední čechy, Blaník Severní čechy, Blaník Jižní čechy, Blaník Západní čechy, Blaník Jižní Morava…Kolik je Časů ? Čas Ostravsko, Čas Olomoucko, Čas Slezsko, Čas Valašsko, Čas Zlínsko, Čas Brněnsko…
  Kolik je Kiss ? Kiss 98, Kiss Hády, Kiss Moravy, Kiss Publik, Kiss Jižní Čechy, Kiss Proton, Kiss Delta…. Nebo jinak, je stanice Dobrý den regionální ??? Samozřejmě, že není… To by byla, když by měla vysílač v Liberci a Jablonci… Ale ona ho má v Mladé Boleslavi !!! Je pro mladoboleslaváky regionální ? Samozřejmě, že ne… Je RCL regionální ??? Dost těžko, když má ,,Ženevu“ a chytil jsem ho až na Kladně…. Takže, kdo je tady regionální ? Jedinou regionální stanicí je tady Radio R pana Krpenského v Mokré-Horákově… To opravdu do jiných regionů neleze… Ale u všech ostatních, už je to jen lež… Žádná regionalita…. Jen větší, menší a ještě menší rádia. Ale ne regionalita. Všihni lžou, že jsou regionální, ale nejsou regionální, jsou nadregionální… V té chvili, kdy začaly signálem pokrývat více, nežli jeden region. Podle mne by se měla kategorie regionální rádio, už jednou pro vždy zrušit aby musela ta rádia přestat lhát.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .