Český Goodwill 2023: firmové oscary předány již pojedenácté

Dnes večer byly pojedenácté slavnostně předány firmové oscary. Ocenění Český Goodwill si odneslo 19 podnikatelů a firem, kterých si lidé váží. Galavečera v duchu oslavy inovativního a odpovědného podnikání se zúčastnily téměř dvě stovky hostů, převážně z řad podnikatelů z celého Česka.

Odborná porota ocenila úspěšné firmy i sociální projekty v kategoriích Tradice, Inovace, Partner a Made in Czechoslovakia a nově ještě Marketér. „Letos bylo opravdu z čeho vybírat a porota měla volbu snad ještě těžší než v předešlých ročnících. Letos jsme totiž přijali rekordních 225 nominací zaslaných veřejností a do finálového hlasování postoupilo 63 firem z celé republiky,“ dodává Lenka Hlavatá autorka projektu a předsedkyně odborné poroty.

Kategorii Tradice ovládl Tomáš Kratochvíl a jeho společnost vyrábějící prémiovou kosmetiku MANUFAKTURA s.r.o. Na druhém místě se umístila firma SILEX spol. s r.o. známá spíš pod značkou SCANquilt a její jednatelka Ivana Šachová. Na pódiu ještě stanul Tomáš Aberle, mj. majitel lihovaru Family Distillery House s.r.o., který navazuje na původní tradice výroby alkoholických nápojů vč. obnovy starých receptur a návratu k používání původních metod.

V kategorii Inovace si zlatého firmového oscara odnesli Daniel Jesenský a Hynek Medřický pro jejich start-up Spectrasol s.r.o. vyvíjející biologicky optimalizované prokognitivní LED osvětlovací systémy, které napodobují přirozené sluneční světlo. Stříbrnou příčku obsadil Pavel Hrstka za společnost, která vyvinula nešpinivé oblečení CityZen, a bronz získala Eva Fruhwirtová za její posilovnu pro mozek Mozkoherna.

Západočeská společnost vyrábějící palety KLAUS Timber a.s., resp. její majitel Marcel Klaus si převzal firmového oscara v kategorii Partner. Na druhém místě zaujal porotu příběh Josef Dvořáčka, spolumajitele firmy Sonnentor s.r.o., průkopníka v oblasti ekologického zemědělství a výroby bioproduktů v Česku. Trojici oceněných uzavřel David Pavel, zakladatel firmy Cambodian s.r.o. známou pod značkou .pepper..field. Ta má za cíl dlouhodobě a udržitelně zlepšovat životní a pracovní podmínky nejmenších farmářů v regionu Kampot v Kambodži, známého pro pěstování vzácného Kampotského pepře.

Novinkou 11. ročníku ocenění pro firmy, kterých si lidé váží, je kategorie Marketér. Tu opanovala legenda českého marketingu Stanislav Bernard, majitel firmy Rodinný pivovar BERNARD a.s., který se proslavil neotřelými kampaněmi a napomohl vzniku řady minipivovarů po celé republice. Mládí v před, tak by se daly označit příběhy majitelů obuvnické firmy Vasky trade s.r.o. Václava Staňka a Ondřeje Vlka s jeho unikátnímprojektem BAGRPARK s.r.o., kteří se umístila na druhé, resp. třetí příčce.

Kategorii Made in Czechoslovakia ovládl světoznámý oční lékař Pavel Stodůlka a jeho GEMINI oční klinika a.s., která léčí pacienta z ČR i celého světa. Druhou příčku obsadil Jan Špitálník, CTO původně malé technologické firmy z Berouna, jež dnes patří mezi největší streamovací platformy světa. Trojici nových držitelů firmových oscarů uzavřel Michal Pešek, majitel PEŠEK Machinery s.r.o., dodavatel speciálních přípravků a průmyslové automatizace do celé Evropy.

Osobností Český Goodwill 2023, se stal s úctyhodným počtem 2 821 hlasů držitelfirmového oscara v kategorii Marketér Stanislav Bernard. Na druhé příčce s neméně obdivuhodným počtem 1 711 hlasů se umístil Martin Kůs, spoluzakladatel oděvní značky Vuch. S počtem 949 hlasů bronzového firmového oscara získala Lidija Kovařík, ředitelka muzea iluzivního umění v Praze (IAM Prague s.r.o.). O umístění v této kategorii, do které jsou automaticky nominováni všichni finalisté, rozhodovala veřejnost, celkem bylo přijato 13 188 platných hlasů.

Porota se ještě rozhodla udělit Zvláštní cenu, a to panu Zdeňku Rinthovi, předsedovi představenstva akciové společnosti KARA Trutnov, za jeho velký podnikatelský návrat, když firmě, kterou již před léty prodal, hrozil krach.

Český Goodwill je oceněním pro firmy, kterých si lidé váží. Od roku 2013 jej pořádá česká poradenská firma HPCG (Hlavatý & Partners Consulting Group). Nad transparentním průběhem dohlíží světově uznávaná certifikační autorita TÜV SÜD Czech. Mediálními partnery jsou FTV Prima, Magazín KPCG a Media Marketing Services s Rádiem Blaník a Hitrádii. Partnery ocenění Český Goodwill 2023 jsou společnosti X Production Digital, HELUZ, FLEXIPAL, Etnetera Core, AVETON a BOHEMIA PAPER.

Všichni ocenění obdrželi hodnotné ceny, které věnovali partneři projektu Český Goodwill v souhrnné hodnotě téměř ¾ milionu korun. Zlatí firmoví oscaři v každé kategorii navíc obdrželi unikátní křišťálové trofeje, které vznikly ve spolupráci firmy AVETON a designerského dua HA-HA a v premiéře byly představeny loni u příležitosti 10. výročí projektu Český Goodwill.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .