Sport 1 se výrazněji orientuje na slovenský hokej

sport1-logo-maleNejen slovenská hokejová extraliga má místo na sportovním kanále Sport1. Společnost Chellomedia o víkendu zařazuje do programu i přenosy z turnaje o Německý pohár, kde startuje slovenská reprezentace. Zápasy poskytne i Slovenské televizi, která je ale bude vysílat pouze s časovým posunem.

Kromě ligy i reprezentace

Program Sport1 tak chce těžit ze silnější pozice, kterou si buduje díky přenosům z domácí hokejové Slovnaft Extraligy. Ta má na obrazovce místo jednou týdně v pátek večer. Od ledna ale televize rozšíří počet přenosů na dva týdně, a odvysílá většinu zápasů play-off. Zápasy slovenské reprezentace jsou ve vysílání úplnou novinkou. Až dosud se totiž Sport1 orientoval pouze na přenosy, které byly atraktivní pro maďarský trh. Ten je pro provozovatele z ekonomického hlediska klíčový. Právě v Maďarsku má Sport1 i hlavní produkční zázemí.

Posilování produkce původních přenosů ze slovenského trhu může způsobit problémy tamnímu veřejnoprávnímu vysílateli – Slovenské televizi. Ta měla až donedávna na přenosy z domácí půdy faktický monopol. Vše se změnilo po vstupu nové placené televize Digi sport na slovenský trh, která přebrala Slovenské televizi část sportovní redakce a získala exkluzivní práva na vysílání domácí fotbalové Corgoň ligy a domácích zápasů slovenské reprezentace.

sport1tv-hokejNabídka hokejových přenosů ve vysílání Sport1 je bohatší. Screenshot: RadioTV

Sport1 těží ze sporu STV s hokejovým svazem

Tuto strategii později následovala i konkurenční televize Sport1, ale v oblasti hokeje. Slovenská televize se totiž dostala do sporu s distributorem vysílacích práv a marketingovou společností slovenského hokejového svazu, které dlužila za hokejové přenosy z minulých let. Tehdy vstoupila na scénu televize Sport1 a vysílací práva koupila na následující tři roky.

Slovenští diváci se tak dostanou k zápasům hokejové i fotbalové ligy včetně reprezentace pouze přes placenou kabelovou televizi. Sport1 ale umožní přenosy z Německého poháru vysílat i Slovenské televizi, ale pouze ze záznamu a s určitým časovým posunem. Reprezentační hokej se tak objeví i na STV Trojce.

Autor článku:

Komentáře (1)

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: , ,