Prožijte znovu dění roku 1989 s portálem Českého rozhlasu Rádia Retro

Český rozhlas v průběhu minulého týdne představil projekt Rádio Retro Znovu89. Kromě zvukového streamu nabízí zajímavě koncipovaný zpravodajský portál mapující dění roku 1989 den po dni. To vše u příležitosti 25. výročí sametové revoluce.

Screenshot portalu Českého rozhlasu - Znovu89

Screenshot portalu Českého rozhlasu – Znovu89

Osmadvacet hodin vysílání z archivu

Internetový stream Rádia Retro vysílá osmadvacetihodinový výběr snímků ze svého archivu z období komunistické totality. Vysílání na internetovém streamu odstartovalo ve středu 17. září a potrvá do 17. listopadu.

Posluchači mohou slyšet autentické nahrávky Klementa Gottwalda, Antonína Zápotockého, Zdeňka Nejedlého, Ludmily Pelikánové, Pavla Minaříka, družstevníků a družstevnic, členů brigád socialistické práce, ale také třeba herce Jaroslava Marvana, rozhlasového režiséra Jiřího Horčičky, hokejisty Ivana Hlinky nebo kosmonauta Vladimíra Remka.

Zvukový stream doplňují textové informace na webu

Jde o cenné dokumenty svědčící o době, způsobu práce s informacemi, o propagandistické úloze sdělovacích prostředků, ale také o tom, jak se za čtyři desetiletí budování socialismu proměňoval přístup rozhlasových tvůrců k některým tématům.

Moderátory Rádia Retro jsou Naděžda Hávová a Tomáš Černý, kteří jednotlivé nahrávky uvádí do dobového kontextu.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: