Ač nerad, musím říci, že Radiožurnál je lepší než kdykoli předtím

radiotv-archiv27Prezident Asociace provozovatelů soukromého vysílání Michal Zelenka hodnotí první dny ČRo 1 – Radiožurnálu.
Ač nerad, musím říci, že Radiožurnál je lepší než kdykoli předtím. Více to jede, programové prvky a pořady jsou „upoutávány“, hodně se zlepšila hudební dramaturgie. Dovedu si představit gigantickou práci, kterou Bára odvedla.

Ač nerad, musím říci, že Radiožurnál je lepší než kdykoli předtím. Více to jede, programové prvky a pořady jsou „upoutávány“, hodně se zlepšila hudební  dramaturgie. Dovedu si představit gigantickou práci, kterou Bára odvedla. Úplně vidím, jak na ní její spolupracovnici cení zuby a říkají …. ale my  jsme veřřřřřejnopráááááávnííííí médium. Jakoby veřejná služba musela
automaticky znamenat, že to bude nudné.

Protestům se nedivím. Posluchači (diváci i čtenáři) na celém světě jsou konzervativní a při změnách mají pocit, že skončil svět, který znali a nic  už nebude jako dřív. Za tři měsíce by protestovali, kdyby to někdo vrátil  zpátky 1:1. Ostatně, když Pavel Poulíček přestal uvádět na Nově pořad  Kolotoč, do Novy přišlo 80 000 dopisů od zklamaných diváků (!!!). Co se poslechovosti týče, předpokládám, že se nejprve prodlouží doba   poslechu, denní poslechovost zůstane nebo dokonce mírně klesne.

Jestliže změny budou stabilní nebo budou dokonce pokračovat, očekávám nejprve nárůst v týdenní poslechovosti a teprve pak v denní. Musíme si uvědomit setrvačnost výzkumů jakými jsou Mediaprojekt či nově Radioprojekt. Trvá tři čtvrtletí, než si výzkum nějaké změny vůbec „všimne“. Důvod je jednoduchý, každý den se uskuteční cca 85 telefonických rozhovorů s někým, někde v republice. Teprve za pololetí je to oněch 15 000 rozhovorů nutných pro jeden datový výstup.

Například teď v únoru to budou rozhovory za červenec – prosinec 07. To znamená, že se uskutečnily v době, kdy lidé poslouchali původní ČRo1. V dalším výstupu v květnu bude polovina rozhovorů z října – prosince 07, takže to zase nebude aktuální obraz. Dovedu si představit, že spousta lidí to bude komentovat slovy „vidíte, my jsme to říkali…“

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .