Rádio ICM

radio-icm-675

Rádio ICM je jedno z pracovišť nízkoprahového a volnočasového klubu Bouda, které spadá pod Centrum pro pomoc dětem a mládeži o.p.s. (dále jen CPDM o.p.s.), a jež je svojí povahou nezisková organizace. Pod CPDM o.p.s. spadá také, Informační centrum mládeže, Hudební studio mladých nebo Streetwork.

Rádio ICM je volnočasový projekt v Českém Krumlově, který zastřešuje Centrum pro pomoc dětem a mládeži. Funguje od roku 2004, kdy se sešlo pár mladých zapálených nadšenců, kteří se rozhodli, že si takovéto rádio vytvoří. Funguje na dobrovolnické „nadšenecké“ bázi, tedy moderátorům a členům týmu rádia neposkytuje finanční odměny, pouze jim přispívá na dopravu do studia, které se nachází v druhém patře budovy areálu Špičák 114 v Českém Krumlově.

Za ta léta, co Rádio ICM existuje, vzniklo nespočet relací, které naplňovaly poslání Rádia ICM – přinést lokální a regionální informace pro mladé ve formě jim vlastní. Rádio se podílelo na prezentaci nejrůznějších hudebních těles, odvysílalo desítky rozhovorů s mladými hudebníky. Také vznikly desítky interview se známými osobnostmi, ve kterých se moderátoři snažili přinést trochu jiný „mladistvý“ pohled.

Dalším významným projektem je tzv. „Mediální turnaj škol“, prostřednictvím kterého se snažíme zapojit jednotlivé soutěžní týmy ze základních a středních škol do soutěže o nejlepší rádiový pořad, který si účastníci sami vytvoří. Tento projekt nám také pomáhá při rozrůstání našeho rádiového týmu, neboť úspěšným účastníkům nabízíme prostor pro tvorbu plnohodnotného pořadu v Rádiu ICM,“ uvádí na webu Rádia ICM Jiří Muk.

Rádio ICM

Provozovatel: Centrum pro pomoc dětem a mládeži o.p.s., Český Krumlov
Adresa: Informační centrum pro mládež, Špičák 114, Český Krumlov 38101
Web radia: http://www.radioicm.cz

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .