Oldies Rádio

oldiesradio_banner

Oldies rádio je pražská rozhlasová stanice, která se specializuje na hudbu 60., 70. a 80. let. Současný formát prošel dlouhodobým vývojem. Původně se Oldies rádio jmenovalo Rádio Melody, později převzalo název Rádio Olympic, aby se posléze identifikovalo jako „první oldies rádio v Praze“. Mezi časté interprety Oldies rádia patří Depeche Mode, Pink Floyd, Billy Idol nebo Joe Cocker.

ZÁKLADNÍ INFO

Formát stanice: Oldies

Adresa: Korunní 98, Praha 10, 10100
Telefon do studia: 246 046 446
SMS kontakt do studia: 777 103 710

URL: http://www.oldiesradio.cz
E-mail: info@oldiesradio.cz
Facebook: Oficiální profil Oldies Radia

Vlastník licence: První rozhlasová, s.r.o.
Platnost od: 11.08. 1999
Licence do: 11.08. 2013
Licence: http://www.rrtv.cz/cz/files/lic/14758.pdf

RDS název: _OLDIES_
RDS typ: OLDIES
RDS PI kód: 203E
RDS funkce: TP,RT

Živé vysílání přes internet na adrese http://www.abradio.cz/radio/144/oldies-radio/

Reklamní sítě: Media Marketing Services

Zvukový obal rádia

TOP 5 – Články

Léto 2010 na Oldies Radiu ve znamení divadla
Pražské a táborské Oldies Radio hraje hudbu šedesátých a sedmdesátých let, největší hity těchto dvou dekád zastupují například Beatles, Rolling Stones, Pink Floyd, Queen a desítky dalších. Od dubna 2010 však přidává výlety do let osmdesátých. Jakub Alexa hraje každý den po osmé večerní ty největši hity vycházející z již zmíněných desetiletí. Na webu www.oldiesradio.cz najdete také aktuální playlisty večerních speciálů.

Media Bohemia se stala jediným vlastníkem Rádií Blaník a Rádia City
Součástí celé transakce je i dohoda, na základě které Petr Dvořák odkoupí majoritní podíl v Oldies Rádiu Olympic.To zůstane stát mimo existující programové rodiny a Dvořák by ho měl ve spolupráci s Media Bohemia rozvíjet tak, aby si stanice uchovala jedinečné hudební zaměření.

Olympic, Proglas a ExpresRadio mají nové internetové stránky
Nové stránky Oldies Radia Olympic jsou logickým vyústěním změn, které na této stanici proběhly v průběhu jara. Stanici tehdy převzala firma City Multimedia, upravil se název a logo rádia a potvrdila se orientace na oldies muziku.

Olympic potvrzuje orientaci – vznikne Oldies Radio Olympic
Čtvrt roku poté, co pražské Radio Olympic přešlo od Stamfordu k City Multimedia, se rýsují první konkrétní změny. Stanice se pod vedením Petra Dvořáka přejmenuje na Oldies Radio Olympic a Rada pro rozhlasové a televizní vysílání schválila i částečné změny licenčních podmínek.

Vysílá nové Oldies Radio Olympic a startuje s Beatles
V pondělí 30. dubna se v pražském éteru objevilo nové rádio. Na frekvenci 103,7 MHz bylo Radio Olympic vystřídáno stanicí pod názvem Oldies Radio Olympic. Podstatou relaunche je opuštění hudby let padesátých a přechod na léta šedesátá a sedmdesátá. Ambicí Oldies Radia Olympic je oslovit hlavně muže ve věku 40 až 59 let.

VYSÍLAČE

  1. 103.7 MHz – Praha – Rošického stadion (340 m)
    vykon 1.00 kW, polarizace V
  2. 106.8 MHz – Tábor – ubytovna (440 m)
    vykon 0.20 kW, polarizace V