Zvířecí televize Mňau TV vysílá jen promosmyčku. Odstartuje do konce ledna?

Nejmladší z celoplošných stanic Mňau TV vysílá i po jednom měsíci pouze několikavteřinovou promo smyčku. Provozovatel přitom původně avizoval spuštění vysílání v průběhu června, následně posunul začátek na druhou polovinu prosince.

mnau-kocici-televize

Zkušební vysílání běží už měsíc

Začátkem prosince Mňau TV skutečně spustila promo vysílání v multiplexu 4. Přechod na plnohodnotný program měl být otázkou dvou až tří týdnů. Nyní ředitel provozní společnosti CE Media Pál Milkovics připouští, že termín startu není přesně stanoven. V rozhovoru pro týdeník Marketing&Media koncem prosince uvedl, že nový zvířecí program by měl odstartovat 15. ledna nebo 25. ledna.

Alternativa dvou možných termínů nezní příliš přesvědčivě. Na druhou stranu, když už provozovatel platí peníze za vysílání v celoplošném terestrickém multiplexu, měl by vysílací prostor náležitě využít. Z tohoto pohledu lze předpokládat, že vysílání by mohlo odstartovat do konce ledna, byť v omezeném režimu.

Videa domácích mazlíčků mohou být úsměvné. Zaujmou dlouhodobě?

Své diváky by si nový program určitě našel. Dokumenty a virální videa o domácích mazlíčcích patří na sociálních sítích mezi nejvíce sdílený obsah. Diváci se na podobný obsah určitě rádi podívají i v televizi. Otázkou je, zda podobný obsah může být zajímavý dlouhodobě.

Společnost CE Media kromě základního programového profilu nezveřejnila žádné podrobnější informace o struktuře programu televize Mňau. Pál Milkovics ve svých mediálních výstupech pouze uvedl, že kromě programových akvizic chtějí do vysílání začlenit i videa přímo od diváků.

Sesterská televize MŇAM vysílá pouze akvizice a „živé reprízy“

Mňau TV má být druhým projektem mediální firmy CE Media, jež na českém trhu provozuje i kulinářskou a lifestylovou televizi MŇAM. Ta se nicméně potýká s finančními problémy a postupně utlumuje vlastní programovou tvorbu. Po jednom měsíci například přestala vyrábět late night show Leoše Mareše.

Na konci listopadu stopla i vlastní denní blok Život je fajn, z něhož nyní vysílá pouze „živé reprízy“. Znamená to, že vysílání denního bloku působí dojmem živého vysílání, byť jde o reprízu již odvysílaných částí.

Podívejte se na promosmyčku Mňau TV

Autor článku:

Komentáře (1)

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .