Zakládáme novou televizi přes satelit

Satelitní vysílání je v dnešní době jednou z nejvhodnějších platforem pro nové hráče na televizním trhu. Na rozdíl od běžné antény nebo kabelových rozvodů nemusíte řešit dostupnost v různých regionech, ale dokážete pokrýt celou Českou republiku a velkou část Evropy právě přes satelit. Satelitní vysílání je rovněž ekonomicky výhodnější než jiné platformy, jelikož celoplošného pokrytí ČR můžete dosáhnout už za jednotky milionů korun ročně.

Ilustrační foto Shutterstock.com

Ilustrační foto Shutterstock.com

Satelit nemá každý, penetrace je však vysoká

Nevýhodou satelitního vysílání je omezený počet domácností, které přijímají televizi tímto způsobem. Satelitní příjem u nás využívá zhruba 30 procent diváků, což ve srovnání s jinými platformami představuje značný handicap. Další nevýhodou je nutnost kódovat zakoupené pořady. Pokud hodláte vysílat pouze pořady vlastní produkce, můžete vysílat volně. Když ale budete chtít zakoupit atraktivní filmy nebo seriály ze zahraničí, patrně vás distributoři vysílacích práv přinutí ke kódovaní signálu.

Na tomto místě je nutné poznamenat, že samotné kódovaní neznamená, že se jedná o placenou televizi. Řada českých stanic je na satelitu kódovaná, ale neplacená. I přesto ale divák potřebuje ke sledování aktivní satelitní kartu a vysílání může být omezeno pouze na Českou republiku.

Na českém trhu jsou však i televize, které nekódují. Příkladem může být zpravodajský kanál ČT 24, hudební televize ÓČKO nebo Rebel nebo seriálová televize RELAX. Pokud byste se rozhodli vysílat nekódovaně, budou vás moci legálně sledovat i diváci v zahraničí.

Výhody a nevýhody satelitního vysílání

+ Vhodná platforma pro placenou i neplacenou televizi
+ Široké pokrytí (ČR i Evropa)
– Nutnost kódovat pořady zahraničních produkcí

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .