Za dva týdny končí 40 analogových zdrojů ČT2

retro_tv

KOMPLETNÍ PŘEHLED VYPÍNANÝCH MÍST. V sobotu 31. července se znatelně sníží analogové pokrytí Česka signálem programu ČT2. Česká televize ho nechá vypnout naráz na 40 místech. Kromě vysílače velkého výkonu Jihlava – Javořice 42. kanál to budou další menší opakovače a dokrývače. Patnáct z nich má nyní za zdroj právě javořické stanoviště, zbylých čtyřiadvacet doposud vysílá v dalších regionech.

Definitivně odmlčí i analogových dokrývačů ČT1 a ČT2 v Jihočeském, Plzeňském, Karlovarském, Ústeckém a Středočeském kraji,“ vypočítal Štěpán Janda z tiskového útvaru ČT a dodal: „Vysílání těchto analogových vysílačů malého výkonu není z technických důvodů označené piktogramem ani textovou lištou.“

Diváci, kteří jsou závislí na příjmu staršího typu signálu a ještě nepřešli na digitální formu příjmu (DVB-T), přijdou koncem měsíce o druhý program České televize v případě, že jej přijímají z těchto míst: Bečov nad Teplou, Bohumilice-Čkyně, Brtnice,Český Krumlov-Křížová hora, Dobřív-Léčebna Janov, Dolní Rožínka, Hranice u Aše, Chocerady-Komorní Hrádek, Jihlava-Javořice, Kamenice nad Lipou, Libice nad Doubravou, Loděnice, Loket-Šibeniční vrch, Merklín-vrch Rozhled, Nižbor-U zámku, Olešná-V Mokří, Oloví-Na Vyhlídce, Perštejn nad Ohří-vrch Špičák, Podhradí nad Dyjí, Prachatice, Purkarec u Hluboké nad Vltavou, Rakovník, Roztoky u Křivoklátu, Rožmberk nad Vltavou, Rožmitál, Sázava nad Sázavou, Stonařov, Stožec, Strážný-Žlebský kopec, Šebrov, Špindlerův Mlýn-Labská, Špindlerův Mlýn-Medvědín, Špindlerův Mlýn-Svatý Petr, Štěchovice-Homole, Vejprty, Vlastějovice, Zaječov-Jivinská hora, Zdice, Železná Ruda-Pepík, Želiv.

Další analogové kmitočty ČT1, TV Nova a TV Prima dopíší svoji historii na konci srpna. I tomuto tématu budeme na Radiotv.cz věnovat pozornost.

Autor článku:

Komentáře (1)

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .