Viasat Explorer konečně ve formátu 16:9, vysílá o hodinu déle

viasatexplorerDokumentární stanice Viasat Explorer od úterý 15. června mění programovou verzi, diváky potěší fakt, že budou kanál moci naladit ve formátu 16:9. Vysílání bude navíc o hodinu delší, nově nekončí ve 23.00, ale až o hodinu později. Současně dochází ke změně vysílacího prostoru pro kanál Spice, který provozuje stejná společnost Modern Times Group.

Viasat Explorer ve dvou verzích

Diváci ve střední a východní Evropě mohou od 15. května postřehnout několik změn ve vysílání stanice Viasat Explorer. Jak informoval server Parabola.cz, stanice rozšiřuje vysílací čas o jednu hodinu a přechází na obrazový formát 16:9, k tomu mění feed a upravuje vysílací prostor pro kanál Spice (ten využívá přestávku Viasat Explorer).

Programová struktura a obsah vysílání se bude upravovat pro potřeby našeho regionu, od poloviny tohoto měsíce už nebude šířena jediná verze pro střední, východní Evropu a Pobaltí a severní Evropu. Viasat Explorer bude v novém feedu. Vše se událo na základě rozsáhlého výzkumu.

Konečně! Přechod na formát 16:9

V úterý 15. května proběhl i dlouho plánovaný a očekávaný přechod Viasat Explorer na obrazový formát 16:9, ten je určen zejména majitelům moderních přístrojů.

Viasat Explorer rozšiřuje své vysílání, od poloviny května bude program startovat sice nadále v 5.00, své vysílání skončí ale až o půlnoci (dosud vysílal jen do 23. hodiny). Novinka ovlivní distribuci kanálu Spice, soft erotický kanál společnosti Modern Times Group vysílá nově jen 5 hodin. Server Parabola.cz dále upozorňuje, že abonenti satelitní služby freeSAT by UPC Direct mají v nočním pásmu jiný soft erotický program – Blue Hustler. Změna se týká distribucí šířící oba programy (Viasat Explorer/Spice).

viasat-explorer

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .