TV Seznam má nové zpravodajské studio

Celoplošná plnoformátová stanice Televize Seznam včerejším dnem (14. února) začala vysílat večerní zpravodajství z nového moderního studia, zpravodajství získává se spuštěním nového studia i zcela novou grafickou a hudební výbavu.

studio-televize-seznam-1-scaled-2048x1354
Zdroj: TV Seznam.cz

Televizní zpravodajství internetové jedničky Seznam.cz prochází celkovou proměnou, kromě personálních posil bude tým Večerních zpráv (každý den od 18:25 hodin) vysílat z nového zpravodajského studia postaveného architektem Jaroslavem Holotou.

„Nezávislé a kvalitní zpravodajství je pro nás prioritou, proto jsme se rozhodli k tak výrazné změně. Dnešním dnem tak zpravodajství získává nejenom zcela novou znělku, grafickou i hudební výbavu, ale díky spolupráci s renomovanými odborníky na návrh a realizaci televizních studií i nové zpravodajské studio, které odpovídá stále se zvyšujícím technickým nárokům v rámci televizního vysílání. “ říká ředitel Televize Seznam Ivan Mikula a doplňuje, že projekt byl náročný především z pohledu prostoru, jelikož je nové studio umístěno v kancelářské budově Seznamu, kde je především výška limitujícím faktorem.

Studio je vizuálně flexibilní a využívá nové technologické možnosti

„Hledali jsme optimální tvarové, barevné a technologické varianty vybavení studia, abychom docílili lepší komunikace s diváky srze jeho vizuální stránku a využili nové technologické možnosti. Každá myšlenka tak byla zhodnocena z několika hledisek, než se přistoupilo k její realizaci,“ vysvětluje scénograf a architekt studia Jaroslav Holota.

„Bylo pro nás výzvou přenést vizuální pestrost velkých studií do menšího prostoru v kancelářské budově,“ řekl Michal Pokľuda, CEO Showtacle zabývající návrhem a instalací efektového osvětlení televizních studií, a dodává: „Televizní studio bylo primárně navrženo pro zpravodajství Televize Seznam, kdy jednou ze zásadních vlastností dispozice studia je jeho vizuální flexibilita při jednotlivých relacích, a proto je podstatné, aby se vizuál studia dal rychle a jednoduše měnit. Tomu značně dopomáhá velký LED horizont v pozadí studia, který umožňuje zobrazovat libovolný statický či video motiv korespondující s danou relací. Obvodové digitální LED pásky upevněné na dekoraci studia zase umožňují světelné sladění s barvou pozadí, navíc v rámci vysílání je využito synchronizace obrazu a zvuku pomocí softwaru LED Strip Studio.“

Jak doplňuje tvůrce designového stolu Tomáš Bára, největším oříškem byla pro tým výroba stolu, kde bylo nutné zkombinovat současně jak strojovou, tak i ruční práci. Spojení nohou a vrchní desky je pouze spasované, bez jakéhokoliv lepení nebo šroubování. Všechny zámky ve spojích jsou ručně doleštěny tak, aby byly co nejméně viditelné.

moderatori-zpravodajstvi-televize-seznam-scaled-2048x1366
Zdroj: Seznam.cz, moderátorský tým

Ve studiu Večerních zpráv usednou vždy dva moderátoři

„Není podstatné, jestli se vedle sebe posadí dvě ženy, nebo dva muži, jsme v roce 2022. Prioritou je, abychom ve studiu měli skutečné novináře a lidi s přesahem. Moderátory, u kterých víte, že rozumí tomu, co říkají. Nikoli jen mluvící hlavy, jak je v Česku trochu zvykem. Platí to i pro naše dva moderátory sportu, kteří si obsah relace chystají sami,“ říká Pavel Cyprich, šéfredaktor TV zpravodajství.

Grafická jedinečnost u každé zprávy a hudební výbava Večerních zpráv

Současně s novým studiem získaly Večerní zprávy i novou grafickou a hudební výbavu, včetně úvodní znělky.  Za její výrobou stojí interní tým Televize Seznam.

„Grafickou výbavu Večerních zpráv jsme pojali, tak, aby korespondovala se studiem a co nejlépe využila jeho nových zobrazovacích možností. Každá zpráva bude nyní vizuálně jedinečná a vytvoří na obrazovce individuální atmosféru,“ říká Petr Černý, TV Art Director Seznam.cz, a přibližuje i proces výroby znělky:„Grafický úvod neboli znělku jsme vytvořili jinak, než je obvyklé, a využili pro to samotný odpočet času, který znělka zpravidla předznamenává. Tato část je tedy nyní více grafická a dynamičtější, než bývá zvykem. Základní barevnost celé zpravodajské relace je koncipována do podvečerních barev s výraznější a přehlednější typografií.“

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .