Televizní diskuze se zaměří na fotbalové násilí na stadionech, události podzimu ještě rezonují

Podzimní federální fotbalové derby v rámci Evropské ligy mezi Slovanem Bratislava a Spartou Praha, které bylo plné násilností, bude i po čtvrt roce tématem intelektuální televizní diskuze v programu veřejnoprávní instituce RTVS.

fotbal-nohy-651

Fenomén fotbalových ultras

Diskusní pořad s moderátorem Michalem Havranem se zaměří na fenomén fotbalových ultras, tedy nejradikálnějších skupin rádoby fanoušků, kteří se čas od času vymknou kontrole. Předlohou k tomuto pořadu bylo podzimní klání dvou někdejších federálních rivalů – Sparty Praha a Slovanu Bratislava.

Po násilnostech, které ochromily historický bratislavský stadion Pasienky, se na obou stranách někdejší federace rozhořela mediální hysterie, přičemž oba kluby se vzájemně obviňovaly z odpovědnosti za incident.

Fotbalové stadiony u nás nejsou místem pro rodiny s dětmi

Za výtržnosti rádoby fanoušků tehdy dostaly pokuty oba kluby. Evropská fotbalová federace UEFA coby pořadatel Evropské ligy nicméně přísněji potrestala právě pražskou Spartu pokutou 80 tisíc euro a podmíněným uzavřením stadionu, zatímco bratislavský pořádající klub vyvázl s pokutou 50 tisíc euro.

Předmětnou obecnou debatu o fotbalových chuligánech odvysílá RTVS na programu Dvojka dnes večer (v úterý 20. ledna) od 22:00 hod.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .