Televizi Regina už nenaladíte ani na klasickou anténu, fakticky skončila

Stanice TV Regina určena seniorům přerušila ještě v říjnu své volně dostupné vysílání na satelitu a nyní se odmlčela i v nejrozšířenější platformě DVB-T. Běžný divák už prakticky nemá možnost ji naladit. Není ani jasné, kdy a zda ještě obnoví vysílání.

dalkove-ovladani-651

Původně mělo jít o problém s vyhořelými rozvody

Televize Regina přerušila své satelitní vysílání ještě 19. října, ale šlo ji sledovat dále v DVB-T za použití běžné antény. Oficiálním důvodem komunikovaným v médiích měl být problém s vyhořelými rozvody, který měl být vyřešen v průběhu několika dnů. V dalších týdnech se ale na programové pozici Regina TV objevila pouze textová informace o přerušení vysílání „z technicko-provozních důvodů“.

Zástupci televize ale na svém webu neuvedli žádnou zmínku o výpadku, ani termín případného obnoveni vysílání. Neplacené vysílání na satelitu probíhalo pouze v platformě Skylink. Žádná jiná satelitní služba program televize Regina nenabízela. Pokud jste tedy sledovali tuto televizi na satelitu, budete se muset poohlédnout po dalších alternativách, kde kde program vysílal. Šlo konkrétně o DVB-T vysílání prostřednictvím operátora Prague Digital TV v Praze a Středních Čechách na 46. kanále.

Rotující oznam v rámci satelitního vysílání na programové pozici TV Regina

Rotující oznam v rámci satelitního vysílání na programové pozici TV Regina

Skutečným důvodem mohou být finanční problémy

Nyní web Digitální rádio informuje, že i toto vysílání je minulostí a spekuluje se o finančních problémech této stanice. Majitel a ředitel stanice Jan Saavedra se k celé situaci zatím nevyjádřil.

Televize Regina se zaměřovala především na starší diváky, kterým servírovala nízkorozpočtovou studiovou produkci kombinovanou s dlouhými rozhovory a anketami „z ulice“ případně věšteckými pořady. Technická i dramaturgická úroveň programu byla velmi nízká. Televizi se však podařilo získat na spolupráci několik známých osobností. Jedním z moderátorů byl například Honza Musil a svůj humor divákům nabízela i Zuzana Bubílková.

Část diváků by si mohla najít cestu k tomuto programu i přes internet, sama televize však oficiální stream na svých stránkách nenabízí. Na serveru YouTube se objevilo jen několik neoficiálních sestřihů z vysílání, které neukazují televizi Regina v dobrém světle, zato však baví mladou komunitu.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .