Finále KHL s Lvem Praha pokračuje v O2 aréně i na obrazovkách Sport TV

hc-lev-praha-651

Páteční odpoledne bylo pro české hokejové fanoušky historické. Klub HC Lev Praha se totiž poprvé představil ve finále prestižní ruské hokejové ligy KHL. Na přímé přenosy láká i skupina Sport TV.

Všechny zápasy nabízí televize Sport 1 v přímých přenosech. Pro tento kanál jde bezesporu o nejprestižnější produkt, jelikož KHL už druhou sezonu po sobě nabízí utkání jednoho českého a jednoho slovenského týmu. Úspěch týmu Lev, který se v letošní sezoně probojoval až do finále bojů o Gagarinův pohár, je překvapením i pro ty největší optimisty.

Za svůj úspěch vděčí nejen výborné hře, ale i faktu, že jeden z jeho soupeřů – Lokomotiv Jaroslavl – vyřadil v průběhu play-off dva největší favority na titul. Ve finále východní konference však uhrál proti Levu jen jeden zápas a tak mohou hráči Lva bojovat o ceněný triumf v této převážně ruské soutěži.

První souboj finálové série se hrál v pátek, Lev v něm uspěl díky perfektní hře a vyhrál 3:0. V neděli však už favorizovaný Magnitogorsk nezaváhal a rovněž jednoznačně vyhrál 4:1. Dnes (v úterý) večer se hrá první utkání v Praze, dějištěm bude vysočanská O2 aréna.

Z hlediska diváckého zájmu nahrává týmu HC Lev i fakt, že Sparta Praha už ukončila své působení v letošním play-off Tipsport extraligy (vypadla v semifinále) a tudíž mohou pražští fanoušci osobně podpořit sesterský klub Sparty ve finále KHL. Třetí utkání začíná v 19.00.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .