Televize Slovak Sport dočasně opouští DVB-T na Slovensku, v ČR prozatím zůstává v síti Radiokomunikací

Sportovní televize Slovak Sport TV, která se aktivně angažuje i na českém trhu, končí na Slovensku spolupráci s celoplošným operátorem DVB-T vysílání Towercom a hodlá nadále působit jen v regionech. U Českých Radiokomunikací zůstává.

Studio Slovak Sportu v době, kdy vysílal anglickou Premier league, ilustrační foto - Slovak Sport TV

Studio Slovak Sportu v době, kdy vysílal anglickou Premier league, ilustrační foto – Slovak Sport TV

Důraz i na českou sportovní scénu a volné vysílání v Regionální síti 8

Navzdory svému názvu se televize Slovak Sport věnuje i české sportovní scéně. V předchozí sezoně byla sice známá především díky přenosům z anglické fotbalové Premier league. Mimo to však získala práva k řadě jiných atraktivních soutěží – především tenisových turnajů, hokejové Ligy mistrů, nebo i část práv k české fotbalové Synot lize.

I z tohoto důvodu se zařadila do volného DVB-T vysílání, kde po prvotních testech nyní dlouhodobě působí v Regionální síti 8, kterou provozují České Radiokomunikace. Slovak Sport sice včera ukončil celoplošné DVB-T vysílání na Slovensku, v rámci České republiky by ale nemělo dojít k žádným změnám.

DVB-T vysílání na Slovensku bude dle vyjádření zástupců televize pokračovat v nejbližších týdnech. Místo celoplošného vysílání se ale Slovak Sport zařadí pouze do některých regionálních multiplexů.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: