Televize Mňam, Mňau a Hobby v Plzni na novém kmitočtu

Společnost RTI cz jako provozovatel Regionální sítě 17 v Plzni oznámila změnu kmitočtu. Stanice Mňam TV, Mňau TV, Hobby a Plzeň TV brzy naladíte terestrickou cestou na kanále 27. Změna kmitočtu zatím neproběhla. Mělo by se tak stát v pátek 31. května ve večerních hodinách.

Ilustrační foto Shutterstock.com

Ilustrační foto Shutterstock.com

Přeladění kanálu se dotkne všech domácností, které přijímají televizní signál na klasickou pokojovou nebo venkovní anténu, případně společnou televizní anténu. Pokud se jedná o rodinné domy, nebo domácnosti s vlastní venkovní nebo pokojovou anténou, stačí na televizním přijímači manuálně naladit 27. kanál (kmitočet 522 MHz), popřípadě použít automatické ladění,“ píše provozní ředitel společnosti RTI cz Roman Kropáček.

V případě bytových domů se společnou anténou může být situace komplikovanější. Bude třeba provést úpravy, které se odvíjí od typu systému STA v daném domě. Tyto úpravy jsou nutné i v souvislosti s přechodem na nový vysílací standard DVB-T2, jelikož velká část společných antén bude vyžadovat úpravy. Zm9n2n8 Regionální síť 17 však vysílá v původním standardu DVB-T, a tak pro příjem i nadále postačují běžné set-top-boxy.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .