Televize Harmonie požádala o zrušení své vysílací licence

Lifestylová televize Harmonie už přes rok nevysílá. V průběhu loňského roku mohli ještě diváci sledovat reprízy pořadů na webu. Nyní už televize nemá ani web a na svou FB stránku několik měsíců nic nenapsala.

Ukázka vysílání Harmonie TV přes internet. Reprofoto

Ukázka vysílání Harmonie TV přes internet. Reprofoto

Provozovatel vysílání, společnost CoopTV, telekomunikační družstvo, měla problém i v komunikaci s regulátorem. V běhu bylo správní řízení o odnětí licence a běžely příslušné lhůty. Provozovatel ale nakonec období nejistoty vyřešil tím, že sám požádal o zrušení vysílací licence.

Oprávnění vysílat zanikne až k 30. červnu 2017. Do té doby by televize Harmonie teoreticky mohla ještě vysílat. V realitě však nenabízí svým divákům žádný program už od začátku minulého roku. Ještě donedávna bylo k vidění alespoň vysílání přes internet na webu harmonietv.eu. Nyní však už webová prezentace neexistuje a televize se nerozloučila se svými diváky ani přes sociální sítě.

Samotná vysílací licence ale dnes už nemá tak výraznou hodnotu jako v minulosti. Jde v první řadě o povolení k vysílání, které je – na rozdíl od minulosti – nárokovatelné. Pokud by tedy provozovatel o nynější licenci přišel a vlastník by přesto měl zájem v projektu pokračovat, může si založit novou společnost a po splnění podmínek může bez problémů získat novou vysílací licenci.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .