Televize Harmonie porušuje zákon tím, že vysílá online

Ve zvláštní situaci se ocitl provozovatel lifestylové televize Harmonie, kterou mohli diváci znát i z bezplatného vysílání v DVB-T. Provozovatel sice své vysílání původně přerušil, ale na internetu funguje dál. V rozporu s platnou licencí.

Ukázka vysílání Harmonie TV přes internet. Reprofoto

Ukázka vysílání Harmonie TV přes internet. Reprofoto

Televize Harmonie působila v rámci digitálního vysílání a v určité době nabízela i celkem pestrý program. Vedle lifestylových pořadů vlastní tvorby šlo o balík filmů. Ty získala díky spolupráci s některými distributory. V průběhu loňského roku ale bylo její vysílání přerušeno z provozních důvodů.

Program nebyl v rámci DVB-T obnoven ani po několika měsícich a proto se o licenci Harmonie TV začala zajímat Rada pro rozhlasové a televizní vysílání. Provozovateli hrozilo odnětí licence kvůli tomu, že fakticky nevysílal. Program byl přitom k vidění i nadále na internetu.

A právě vysílání přes internet může být z pohledu zákona problém, jelikož společnost provozující Harmonie TV nemá platné oprávnění. I vysílání prostřednictvím internetu coby „zvláštního přenosového systému“ je totiž potřeba registrovat.

Provozovatel televize tedy porušuje licenci tím, že nevysílá v systému DVB-T, pro který má oprávnění. Navíc porušuje zákon tím, že nabízí své vysílání online v rozporu s platnou licencí.

Původní textový oznam na programové pozici Harmonie TV v DVB-T. Foto - autor

Původní textový oznam na programové pozici Harmonie TV v DVB-T. Foto – autor

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .