Televize Harmonie může přijít o licenci, na internetu přitom vysílá

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání zahájila správní řízení s provozovatelem televize Harmonie, na jehož konci může být odnětí licence. Stanice před několika měsíci přerušila klasické vysílání a k vidění je pouze přes internet. Provozovatel však terestrickou vysílací licenci zatím nevrátil.

Ukázka vysílání Harmonie TV přes internet. Reprofoto

Screenshot z vysílání Harmonie TV přes internet.

Televizní vysílání pod názvem Harmonie TV provozuje CoopTV telekomunikační družstvo. Několik měsíců před přerušením klasického vysílání se v programu objevovaly viditelné problémy. Televize delší dobu opakovala stejné pořady vlastní tvorby, které už nebyly obsahově aktuální. Nakonec se na programové pozici objevil textový oznam informující diváky o dočasném přerušení vysílání „z technicko-provozních důvodů“.

Televize přitom nevysílá prakticky od března. Tu a tam se na programové pozici objevila snaha obnovit vysílání. Od dubna je ale k vidění pouze zmíněný textový oznam.

Harmonie TV přitom i nadále vysílá na internetu. Ještě koncem května informovala diváky přes Facebook, že se jí podařilo obnovit vysílání „prozatím prostřednictvím regionálních kabelových distributorů televizního vysílání v rozsahu, jako před výpadkem“. Mělo dojít i k jednáním ohledně návratu terestrického vysílání. Od té doby ale na Facebook stránce Harmonie TV není žádný další příspěvek.

Pokud některá televize nevysílá déle než 30 dnů v průběhu jednoho kalendářního roku, může přijít o licenci. Vysílací rada právě z tohoto důvodu zahájila správní řízení o odnětí licence. Provozovatel byl vyzván, aby se k předmětnému řízení vyjádřil.

Licenci přitom může vrátit i sám vysílatel, pokud ji z jakéhokoliv důvodu nechce nebo nemůže dále využívat. Provozovatel Harmonie TV ale k tomuto kroku nepřistoupil.

Samotná vysílací licence dnes už nemá tak výraznou hodnotu jako v minulosti. Jde v první řadě o povolení k vysílání, které je – na rozdíl od minulosti – nárokovatelné. Pokud by tedy provozovatel o nynější licenci přišel a vlastník by přesto měl zájem v projektu pokračovat, může si založit novou společnost a po splnění podmínek může požádat o novou vysílací licenci.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .