Slavné seriály: Všichni starostovi muži

Všichni starostovi muži se v americkém originále jmenují Spin City. Tento název připomíná označení spin doctor a takto se říká lobbyistům či PR-manažerům, kteří mají na starosti image nějakého politika. Využíváním jejich služeb je znám například americký prezident George W. Bush a britský premiér Tony Blair. Na rozdíl od klasických tiskových mluvčí ale většinou spin doctor zůstává jako šedá eminence v pozadí a sám se v médiích neobjevuje. Má ale na starosti, aby se jeho klient objevil na těch správných fotkách a vypadal na nich co nejlépe.

Seriál Všichni starostovi muži se točí kolem jednoho takového spin doctora, kterým je místostarosta New Yorku Mike Flaherty. Zároveň je pravou rukou a děvčetem pro všechno starosty Randalla Winstona, který není na veřejnosti příliš znám. Kromě soukromého života postav se seriál zabývá i politickým děním na radnici. Hrdinové často musí žehlit případně trochu zmírňovat dopad starostových fauxpas.


První díl viděli diváci americké ABC 17. září 1996. Seriál skončil po 145 epizodách 30. dubna 2002. Jeden díl trval přibližně 22 minut. Představitel Mika Flahertyho Michael J. Fox trpěl Parkinsonovou nemocí, což ho vedlo k tomu, že musel ze seriálu odejít. Své onemocnění oznámil v roce 1998. Pro sérii natáčenou na sezónu 1999 – 2000 se proto v seriálu objevila Caitlin Moore (hrála ji Heather Locklear známá hlavně ze seriálu Melrose Place). Michael J. Fox tak měl méně práce, aby zvládal natáčení. V roce 2000 ale Fox oznámil, že ze seriálu odchází, aby mohl trávit víc času se svojí rodinou a podporovat výzkum Parkinsonovi nemoci. Producenti se rozhodli v seriálu pokračovat s novou hlavní postavou. Mike Flaherty (Michael J. Fox) tak nakonec opustil seriál po čtvrté řadě. Důvodem k jeho odchodu z radnice bylo napojení na mafii.


Na jeho místo přišel Charlie Crawford, kterého ztvárnil Charlie Sheen. Ten začal před kamerou už ve svých devíti letech v roce 1974. Jeho kariéra začala naplno o deset let později v roce 1984. Sheen sice vnesl na radnici svěží vítr, přesto ale nedokázal zabránit tomu, že divácký zájem stále klesal. Po šesté sérii tak seriál v roce 2002 skončil. Zatímco první čtyři série s Michaelem J. Foxem se točily v New Yorku, poslední dvě série se natáčely v Los Angeles.


V seriálu se objevila řada hostujících hvězd. Například supermodelka Heidi Klum. Objevovali se tady i rodinní příslušníci hlavního představitele Foxe a později Sheena. Otce Charlieho hrál jeho skutečný otec Martin Sheen. Ten tou dobou hrál prezidenta USA v seriálu The West Wing na NBC. Matku Mika Flahertyho hrála Meredith Barter, která ztvárnila jeho matku i v seriálu Family Ties na konkurenční NBC. Ta v době vysílání seriálu Spin City nasazovala proti tomu situační komedii Caroline in the City. Ten se odehrává na Manhattanu. V něm hrála Lea Thompson, která byla ve filmech Návrat do minulosti matkou Michaela Foxe. Spousta herců ze seriálu Spin City se objevila i v seriálu z lékařského prostředí Scrubs, na kterém se podílel spolutvůrce Starostových mužů Bill Lawrance. Ve Scrubs si zahrál Barry Bostwick, Richard Kind, Heather Locklear, Alan Ruck, Alexander Chaplin, Michael Boatman i Michael J. Fox.


Starosta dostal jméno podle jednoho z producentů Randalla Winstona. Námět stvořil Shelly Palmer. Druhou a třetí řadu tvořili odborníci na slovo vzatí, sami spin doctors.  Carter a Paul jsou jediné dvě role, které se objevily v úplně každé ze 145 epizod.  V některých dílech nosí starosta placku s nápisem: „Přežil jsme Rocky Horror. Představitel starosty Barry Bostwick je totiž znám z kultovního filmu The Rocky Horror Picture Show z roku 1975. A ještě jedna zajímavost na závěr. V Německu se Všichni starostovi muži jmenovali Chaos City. Ve většině zemí se seriál vysílal pod americkým názvem Spin City.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .