Novinky Galaxie Sport – více hokeje a kvalifikace F1

gsport.gifSportovní program televize Galaxie, kterou nedávno převzala pod svá křídla americká společnost CME, slibuje celou řadu novinek pro nadcházející rok. Je to především dlouho očekávaná rozšířená nabídka zápasů NHL. Nový kontrakt zajišťuje …Sportovní program televize Galaxie, kterou nedávno převzala pod svá křídla americká společnost CME, slibuje celou řadu novinek pro nadcházející rok. Je to především dlouho očekávaná rozšířená nabídka zápasů NHL. Nový kontrakt zajišťuje více jak 140 přímých přenosů ročně, včetně doprovodných pořadů a zpravodajství ze zákulisí zámořského hokeje. Každodenní relace NHL News zvyšuje stopáž na 10 minut a bude přinášet mimo jiné i zpravodajské zkratky ze všech odehraných zápasů. Na hodinový pořad bude prodloužen pravidelný týdenní magazín Týden v NHL.

Novinky má připraveny i fotbalová redakce. Ve hře je exkluzivní kontrakt na vysílání semifinále a finále anglického fotbalového poháru Carling Cup. Plánuje rovněž zvýšení počtu přenosů z italské Série A na dva zápasy měsíčně. Pokračovat budou i populární přímé přenosy z anglické Premier League, španělské Primera División a fotbalového poháru UEFA. Galaxie sport nezapomíná ani na blížící se světový fotbalový šampionát a od února zařadí do programu pravidelný magazín, který divákům představí jednotlivé týmy a největší hvězdy fotbalového Mistrovství světa 2006 v Německu.

V Americe ostře sledovaný basketbal si získává své diváky také v Čechách. Nabídka Galaxie sport nabízí už několik let zámořské NBA. V novém roce budou pokračovat přímé přenosy ze základní části, v únoru se mohou diváci těšit na tradiční All Star Game a od května na souboje play off NBA.

O pořady a přímé přenosy nepřijdou ani motorističtí fanoušci. V lednu bude pokračovat seriál přímých přenosů nové mezinárodní série formulí A1 Grand Prix s českým zástupcem Tomášem Engem. Nově bude zařazen magazín Martini World Circuit, pokračovat budou populární přenosy z plochodrážního světového šampionátu SGP 2006 a další motoristické pořady a přenosy. Nejvíce oslavovanou novinkou roku 2006 je vysílání přímých přenosů kvalifikací Formule 1 a záznamy všech závodů tohoto prestižního motoristického podniku.

Co se týče tenisu, bude ve vysílání Galaxie sport řada přenosů z prestižních turnajů série ATP a WTA. Poprvé v historii zde dostanou prostor přímé přenosy golfových turnajů, a to hned legendární týmová soutěž Ryder Cup 2006.

Tisková zpráva obsahuje kromě již zmíněné nabídky také technické novinky. Očekávanou změnou je podstatné zvýšení obrazové kvality, přechází se na digitální odbavování. Pokračuje také zdokonalování teletextových a audiotextových služeb. Během února by se ve vysílání Galaxie sport měl objevit sportovní soutěžní pořad s možností interaktivního zapojení diváků.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .