Jarní souboj televizí: Česká televize povolává posily, nastupuje rada Vacátko

hrisni-lide Když jsme před startem hlavní jarní televizní sezóny prorokovali, že se brzy po jejím začátku můžeme dočkat přesunů v programových schématech ,netušili jsme, že taktizování a programové změny přijdou tak rychle. Jako nástroj pro možné zvýšení sledovanosti je použila jako první TV Prima, když z vražedného sevření konkurenční Ordinace v růžové zahradě (TV Nova) v úterním prime time vyrvala své Přešlapy a prohodila je do té doby se středečním zábavným pořadem Hádej, kdo jsem. Z této své kdysi nejsledovanější show udělala během posledního roku mistra světa v disciplíně Škatulata, hejbejte se. Když hořel během pracovního týdne nějaký slot v hlavním vysílacím čase, nejrychlejším řešením bylo šoupnout tam Vondráčka se čtveřicí hadačů. Primě se tak dokonale povedlo rozbít divácký návyk na úspěšnou relaci, která tak poztrácela minimálně čtvrtinu svého publika. Na podzim se po několik týdnů ve vysílání objevila dokonce jen neúspěšná odnož Hádej, kdo lže. Po těchto rošádách si mnozí našli svůj oblíbený pořad u konkurence a na Primu se už nevrátili.

Zatím poslední štací panelové show Hádej, kdo jsem je úterní dvacátá hodina, kde ji válcuje zmíněná Ordinace v růžové zahradě, která v uplynulých dnech dokázala ze zlaté pozice v týdenním žebříčku sledovanosti cílové skupiny 15-54 let sesadit dlouhodobého lídra – Televizní noviny. Úctyhodných 2,3 miliónu diváků ve skupině 15+ představuje téměř šedesátiprocentní podíl na trhu. Na ostatní stanice tudíž mnoho potencionálních diváků nezbývá.

Očekávaným hitem se na Primě nestala ani castingová show Robin Hood – Cesta ke slávě. Nedělní nasazení přímo proti premiérové řadě Pojišťovny štěstí na Nově se ukázalo být jako velmi sebevědomé a ani mediální partnerství s deníkem Blesk, který pořad podporuje častým „odkrýváním skandálních příběhů ze zákulisí“, nezabralo. V mírném nadprůměru (okolo 18% podílu) se pohybuje pondělní novinkový seriál Zázraky života. I s ním Prima lehce zahýbala, když včerejší epizodu přesunula až na násleující pondělí poté, co zjistila časovou kolizi s výjimečně na pondělí přesunutou Pojišťovnou štěstí.

Právě pondělní večerní souboj tří domácích seriálů neustála Česká televize, jejíž reprízové Náměstíčko výrazně oslabuje její celkové podíly v prime time. Jak zmíněné Zázraky života, tak Kriminálka Anděl na Nově dokáží přinést svým stanicím hodnoty nad jejich průměrným tržním podílem. Na Kavčích horách se proto rozhodli pro změnu a na ČT1 se od příštího pondělí dočkáme obnovené premiéry pamětnického seriálu Hříšní lidé města pražského. Premiérově uváděný digitálně vyčištěný obraz a zvuk podpoří radu Vacátka a jeho mordpartu v přímém souboji s jejich současníky v novácké krimisérii. Náměstíčko svoji reprízu doslouží v dopoledním slotu od 9.00.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .