Startuje festival Dny evropského filmu, kanál Film+ zavedl dramaturgický blok Filmové perly

Mediální partnerství s filmovým festivalem může být pro některý z kabelových filmových kanálů nejen otázkou prestiže, ale může i významně obohatit televizní program. Příkladem je dramaturgický blok Filmové perly na Film+.

Muž, který se směje, zahajovací snímek festivalu Dny evropského filmu 2013

Muž, který se směje, zahajovací snímek festivalu Dny evropského filmu 2013

Filmový kanál Film+ si letos připomíná deváté výročí svého působení na českém a slovenském televizním trhu. Od prvního roku je zároveň i partnerem jednoho z tuzemských filmových festivalů Dny evropského filmu. Ten startuje dnes večer a v kině Světozor zahájí už svůj 21. ročník. O tom, že partnerství s podobným festivalem nemusí být pro filmový kanál pouze otázkou prestiže, vypovídá i programový blok Filmové perly, na který v dubnu láká své diváky právě Film+.

Nový projekt Film+, který mohou diváci sledovat ve vysílání každý čtvrtek večer, v sobě snoubí tituly oceněné porotami na mezinárodních festivalech celého světa s filmy, které si navěky získaly srdce diváků. V rámci tohoto bloku poutá Film+ právě na zahajovací snímek minulého ročníku festivalu Dny Evropského filmu – drama Muž, který se směje, s ruským hercem francouzského původu Gerárdem Depardieu, dále Traffic – nadvláda gangů oceněný čtyřmi Oscary nebo krimi drama Dokažte mi vinu režiséra Sidney Lumeta, který si ve své kariéře vysloužil prozatím pět nominací na Oscara.

Blok Filmové perly přináší kanál Film+ každý čtvrtek večer. Jednotlivé snímky se objevují i v dalších dnech v rámci běžných programových rotací.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .