Startuje 1. fotbalová liga pod značkou HET liga. Vysílat ji budou O2 TV Sport, ČT sport a iSport.cz

Nejvyšší česká fotbalová soutěž před sezonou 2017/2018 změnila název. V předchozí letech nesla označení Gambrinus liga, Synot liga i ePojištění.cz liga. Nově vystupuje pod značkou HET liga. Vysílací práva si pro tuto sezonu dělí kanály O2 TV Sport a O2 TV Fotbal společně s Českou televizí a programem ČT sport. Všechny zápasy budou dostupné bezplatně i za poplatek na webových stránkách Blesk.cz a iSport.cz.

Ilustrační foto, zdroj Pixabay.com

Ilustrační foto, zdroj Pixabay.com

Vysílatelé v sezoně 2017/2018: O2 TV, ČT Sport a Blesk.cz (iSport TV)

Nejatraktivnější zápasy se i v tentokrát objeví exkluzivně na placeném programu O2 TV Sport a nové značce O2 TV Fotbal. Služba O2 TV má právo první volby, může tedy divákům nabídnout nejatraktivnější zápas z celého týdne. O2 TV bude v průběhu léta přinášet jeden exkluzivní přenos z každého kola. Od září avizuje vysílání dvou přenosů z HET ligy týdně.

Česká televize by měla na programu ČT sport přinášet dva zápasy týdně v průběhu celé sezony. V předchozích sezonách z některých kol vysílala až tři zápasy týdně na programu ČT sport. Bezplatně dostupný program ČT sport bude i letos pro diváky jedinou možností, jak se dostat k plnohodnotným ligovým přenosům v rámci neplacené televize.

1. fotbalová liga – HET liga – přenosy v HD rozlišení

Přenosy na webu zajistí i v sezoně 2017/2018 skupina Czech News Center na svých webech iSport.cz, případně Blesk.cz. Tuto skupinu vlastní majitel fotbalového klubu AC Sparta Praha Dan Křetínský a tímto způsobem participuje na popularizaci soutěže. Přenosy v režimu celé obrazovky ale nebudou zdarma. Zájemci budou muset zaplatit za každý zápas 79 korun nebo si mohou předplatit balíčky několika přenosů za mnohem nižší jednotkové ceny.

Ilustrace: Shutterstock.com

Ilustrace: Shutterstock.com

Skupina Czech News Center láká diváky na HD rozlišení, které by mohlo být dostatečným argumentem pro diváky, aby za online přenosy platili. Pokud ale nechcete platit, i tak můžete sledovat všechny zápasy zdarma i na webu. Podmínkou ale je mít aktivovaný online účet u některých tuzemských legálních sázkových kanceláří.

Placené přenosy na internetu zajistí web iSport.cz. Zdarma je nabídnou i sázkové kanceláře

Sázkové kanceláře nabízí streaming 1. fotbalové ligy – HET ligy zdarma, ale vyžadují alespoň minimální aktivitu sázejícího. Svým způsobem platíte za přenosy skrze sportovní sázky, kde můžete vyhrát i prohrát.

Rozdíl mezi přenosy v sázkových kancelářích a na webu iSport.cz je v tom, že do sázkovky se musí člověk zaregistrovat a k úspěšnému sledování přenosů je povinen si alespoň jednou denně vsadit symbolickou částku 5 Kč, nebo mít zůstatek na hráčském účtu alespoň 100 Kč. Uvedená povinnost platí pro klienty sázkových kanceláří Tipsport a Chance.

Pokud máte účet u Sazkabet nebo u jiné sázkové kanceláře, podmínky se mohou lišit. Všeobecně však platí, že přenosy si užijete za velmi malýsymbolický poplatek.

Sledování přenosů u sázkových kanceláří je pohodlnější prostřednictvím mobilních aplikací

Sledování přenosů prostřednictvím webů sázkových kanceláří je však nepohodlné. Zápasy jsou dostupné pouze v malém okně, v nízkém rozlišení a není možné je zvětšit na celou obrazovku. Zkušenější uživatelé mohou díky použití funkce zvětšení stránky v prohlížeči dosáhnout zvětšení plochy přenosu alespoň na dvě třetiny obrazovky. Rozlišení však zůstává nízké a obraz bude působit jako „mazanice“, proto se doporučuje přenos sledovat v malém okně.

O něco lepší zážitek nabízí sledování přes mobilní stránky sázkových kanceláří nebo sázkové aplikace v mobilech. Kvalita streamu je sice stejně nízká jako na počítači. Výsledný dojem ale může být pro většinu diváků subjektivně lepší, jelikož přenos se na mobilu odehrává na celé obrazovce.

Plnohodnotný přenos ve vysokém rozlišení na celé obrazovce si divák může dopřát pouze na webech Blesk.cz a iSport.cz. Jak už bylo zmíněno, zde je to pouze za poplatek.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .