Stanice Sport1 a Sport2 lákají na sportovně bohatý začátek prosince

V předposlední listopadový den odstartovalo mistrovství Evropy v házené žen. V úterý 4.12. pak rozehrají svá čtvrtfinálová klání čeští zástupci Kometa Brno a HC Plzeň v hokejové Lize mistrů. A čekají nás i souboje v italském poháru Coppa Italia. To jsou programové taháky stanic Sport1 a Sport2 v prvních prosincových týdnech.

Ilustrační foto, zdroj Pixabay.com

Ilustrační foto, zdroj Pixabay.com

Mistrovství Evropy v házené žen

České reprezentantky čeká první zápas v sobotu 1. prosince. Kromě prvního políčka v adventním kalendáři tak otevřou i své působení na šampionátu konfrontací s nevyzpytatelným Rumunskem. Hned následující pondělí a středu je pak čekají duely s házenkářskými velmocemi Norskem a Německem, které rozhodnou o tom, jestli si výběr trenéra Jana Bašného pobyt na turnaji prodlouží a postoupí do čtvrtfinálové skupiny.

Hokejová Liga mistrů

Hokejové fanoušky čekají dramatické boje ve čtvrtfinále hokejové Ligy mistrů, ve kterých mohou fandit brněnské Kometě a Plzni. Oba čeští zástupci budou bojovat proti švédským celkům. Kometa narazí stejně jako v osmifinále na silnějšího oponenta. Utká se totiž s indiány z Frölundy, kteří nejprestižnější evropskou soutěž již dvakrát ovládli.

Ale ani Západočechy nečeká lehká záležitost. Skelleftea AIK je finalista loňského play-off švédské nejvyšší soutěže. Pokud by se ale oběma tuzemským celkům podařilo postoupit do semifinále, které by je svedlo do boje proti sobě, měla by extraliga po dvou letech jistého finalistu Ligy mistrů.

Italský pohár Coppa Italia

Italský fotbal se formou pohárových zápasů alespoň částečně vrací na stanice Sport1 a Sport2. Utkání nejvyšší soutěže Serie A totiž od letošní sezóny vysílají konkurenční placené stanice DIGI Sport.

Zkrátka nepřijdou ani fotbaloví diváci, kterým již příští týden startují boje v italském poháru Coppa Italia. Už brzy tak uvidí v akci třeba hvězdného Cristiana Ronalda a jeho Juventus Turín, italskou klubovou smetánku, do které patří SSC Neapol, římské celky AS Řím a Lazio či duo z průmyslového srdce severu Itálie AC Milán a Inter Milán.

Ještě předtím, než do soutěže naskočí hvězdy působící v těchto týmech, se mezi sebou utkají celky druhé poloviny Serie A a nižších soutěží. Už 4. až 6. prosince tak budou moci fanoušci sledovat například české reprezentanty Jakuba Jankta a Ladislava Krejčího. V lednu je pak doplní i další hráči národních týmů Česka a Slovenska, kteří působí v nejlepších klubech Apeninského poloostrova jako Patrik Schick, Marek Hamšík, David Hancko nebo Milan Škriniar.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .