SportTV potvrdila pokračování Formule 1 na svých kanálech. Jak hodnotí uplynulou sezonu?

Sportovní kanály Sport1 a Sport2 mají za sebou první sezonu přenosů Formule 1. Atraktivní závody se dlouhá léta vysílaly na neplacených programech, jejich přesun na placenou televizi byl nicméně logickým krokem. Sportovní přenosy totiž patří k nejdražším programovým akvizicím a je velice obtížné je financovat pouze z reklamy.

Studio Formule 1 na Sport1 HD a Sport2 HD, foto: AMC Networks International Central Europe

Studio Formule 1 na Sport1 HD a Sport2 HD, foto: AMC Networks International Central Europe

Lepší programový servis než u jiných událostí

Provozovatel stanic Sport1 a Sport2 představil před letošní sezonou nové studio a poskytl divákům mnohem lepší servis než je tomu zvykem u jiných sportovních událostí. Dominantou letošní sezony F1 bylo moderní předzávodní studio spolu s profesionálním komentátorským týmem, vysílání všech tréninků, kvalifikací a závodů v HD kvalitě. SportTV překvapila i vlastním reportérem přímo v místě dění.

Poslední letošní Velká cena se objevila na obrazovce v neděli 29. listopadu. A zde přišla další zajímavá produkční vsuvka, když SportTV pozvala do studia 33 skalních fanoušků Formule 1 ze všech koutů České republiky a Slovenska. Spolu s moderátory měli možnost komentovat dění celé sezony, podívat se na nejzajímavější okamžiky a živě si ve studiu zasoutěžit.

Formule 1 je klíčovým programovým prvkem SportTV

Nakonec tuto neděli 13. prosince nabídla divákům ještě jedno speciální studio, které bilancovalo celou sezonu, včetně rozborů, analýz a doplňujících videí. Z pohledu celkového servisu pro diváky a operátory tak lze říct, že provozovatel obstál na jedničku. SportTV udělala z Formule 1 svůj klíčový programový produkt s nejvyšší prioritou a bylo to ve vysílání vidět.

Poprvé v historii si dokonce mohli diváci naladit i speciální kanál, kde bylo možné sledovat závod přímo z kokpitu, z pohledu pilota F1. Podobný kanál se sice vysílal pouze v platformě O2 TV, nicméně i tento prvek přiblížil českým a slovenským divákům standard, jaký je k vidění na placené televizi v západních zemích.

Abonenti digitální televize O2 TV mohli díky SportTV sledovat speciální kanál Sport3 s nabídkou přenosů z pohledu pilota Formule 1

Abonenti digitální televize O2 TV mohli díky SportTV sledovat speciální kanál Sport3 s nabídkou přenosů z pohledu pilota Formule 1

Spekulace o přesunu na jinou televizi

Po odvysílání poslední Velké ceny se objevily spekulace, že Formule 1 by se v příští sezoně mohla objevit na jiné stanici. Skupina SportTV sice původně zakoupila práva na celé tři sezony, ale už několikrát se v posledních dvou letech stalo, že se určité atraktivní produkty přesouvají mezi televizemi i po kratší době.

Tak například, anglická fotbalová Premier league se už po první sezoně stěhovala z televize Slovak Sport na Digi Sport a O2 Sport. Hokejová Liga mistrů putovala od Slovak Sportu na Sport TV. Podobných příkladů by se našlo více. Není proto divu, že se tyto spekulace objevily i v případě atraktivních přenosů Formule 1. Evžen Chlanda, zástupce provozovatele SportTV nicméně odmítá, že by se Formule 1 měla stěhovat.

AMC: Přenosy zůstanou na Sport 1 a Sport 2 i v dalších dvou sezonách

Již nyní pracujeme s celým tymem na přípravě sezony 2016, do které zaneseme naše poznatky z letošní sezony a také návrhy našich diváku,“ uvedl Evžen Chlanda, jenž působí na pozici country managera skupiny AMC Networks International CE pro Českou republiku a Slovensko. Mimo jiné zodpovídá i za vysílání stanic Sport1 a Sport2.

Skupina AMC Networks/SportTV tedy zůstává jediným a exkluzivním vlastníkem práv na další dva roky a nabídne přenosy Formule 1 pro diváky na českém, slovenském i maďarském trhu. „Dali jsme do vysílání F1 maximum a už teď se těšíme na novou sezonu 2016, opět pod křídly Sport1 HD a Sport2 HD,“ dodal zástupce skupiny AMC.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .