Sportovní kanály Slovak Sport se mění na Arena sport

slovak-sport-kamera-651

Slovenské sportovní stanice vysílající pod značkou Slovak Sport 1 a Slovak Sport 2 dostanou od 1. prosince nový název a grafiku. Programy bude provozovat jiná společnost. Server RadioTV.cz informoval o udělení licence koncem září.

Slovenský regulátor měl o změně názvu rozhodovat již v polovině letošního roku. Tehdy se o změnu pokoušela nynější provozní společnost, jež stojí za programy Slovak Sport 1 a 2. Nakonec svou žádost stáhla a úplně novou žádost podala koncem září jiná firma – TV Central. Ta je spojena s regionální televizí. S projektem Slovak Sport spojuje televizi Central jméno ředitele a spolumajitele Roberta Greguše.

Provozovatel televize Slovak Sport se ocitl v konkurzu a jeho dluhy dle medializovaných informací jsou ve stovkách tisíc euro. Televize vysílá dál a pod značkou Arena sport by se mohla znovu zařadit mezi prestižní sportovní stanice, kam kdysi patřila zejména díky atraktivním fotbalovým, hokejovým nebo tenisovým přenosům.

Nyní se soustředí na sportovní obsah z jiných zemí. Vysílá například švédskou hokejovou ligu SHL, ruskou fotbalovou ligu a příležitostně vyrábí přenosy ze slovenských soutěží. V minulé sezoně vysílala i českou fotbalovou Synot ligu, nyní je jejím největším programovým tahákem nejvyšší slovenská fotbalová soutěž Fortuna liga.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .