Soudní síň se vrací na TV Barrandov v nové podobě, dostane název Soudkyně Barbara

Nový programový ředitel televize Barrandov František Borovský se pokouší dostat na obrazovku pořad, který byl už jednou stažen. TV Barrandov před lety vysílala show Soudní síň, nyní přichází s formátem Soudkyně Barbara.

Simona Prasková v roli soudkyně Barbary, foto: TV Barrandov

Simona Prasková v roli soudkyně Barbary, foto: TV Barrandov

Barrandov navazuje na jeden ze svých prvních formátů

Seriál Soudkyně Barbara, jež je českou verzí slovenského pořadu Súdna sieň, nabídne divákům možnost nahlédnout do skutečné soudní síně a poznat průběh soudního líčení. Stejný cíl měl kdysi pořad Soudní síň, který televize Barrandov uváděla ve svém programu krátce po startu vysílání v roce 2009. Nyní máme rok 2015 a po šesti letech je tedy logickým krokem pokusit se navázat na některé formáty, přestože jednou neuspěly.

Případy, s nimiž se naše soudkyně musí popasovat, se skutečně staly, na lavici obžalovaných však skuteční pachatelé nestanou. Zastoupí je herci. Do taláru soudkyně Barbary se budou střídavě oblékat Pavlína Kafková a Simona Prasková.

Dramatizace skutečných případů na CBS Reality i v České televizi

Dramatizace skutečných případů je standardní výplní vysílání televizí. Na dokumentárním programu CBS Reality mohou diváci sledovat podobný pořad Judge Judy původem z USA. Na českém trhu se o podobnou dramatizaci pokusila v minulosti právě televize Barrandov. Podobný cyklus ale vysílala i Česká televize, jejíž ostravské studio vyrobilo sérii dokumentárních filmů Podle práva.

V případě ČT ale měly tyto pořady především publicistický charakter, zatímco u televize Barrandov půjde primárně o zábavu. Alespoň takovou zkušenost mají diváci s původní slovenskou předlohou Súdna sieň, z níž nový pořad Barrandova vychází.

Jedinou zvláštností české adaptace je obsazení dvou hereček do role Soudkyně Barbary. Když už se tvůrci rozhodli umístit do titulu pořadu přímo jméno hlavní protagonistky, bylo by logičtější, pokud by hlavní postavu soudkyně hrála jediná osoba.

Pavlína Kafková v roli soudkyně Barbary, foto: TV Barrandov

Pavlína Kafková v roli soudkyně Barbary, foto: TV Barrandov

Autor článku:

Komentáře (5)

 1. jirka1521

  Pokud budou pokračovat tak jako zatím,tak nebude pro koho vysílat.Už jsem jednou psal,aby si vzali příklad z Jojky.Také to někdy nebylo to pravé ořechové,ale co předvadí Barrandov je hrůza.

 2. Annie

  Je fajn že dáváte Soudní sín-Soudkyně Barbara ,ale co je dost průser ,že jste převzali náměty z Jojky které už byli na joj vysílány. Krom herců do detajlu stejné co na joj.Proč nevysíláte vlastní náměty !!Určitě jich je dost a ne okopírovat celej scénář od Jojky.Na to už se dívat nemusím, když jsem to už viděla.Je to veliká škoda ,protože jste dobrá stanice,ale tady jste mě jako diváka dost zklamali a věřím, že ne jen mě!

 3. Stella

  Ahoj Zdenko,tady te nikdo nenajde,divej se na Soudkyni Barbaru a po ukonceni jsou pokyny jak se prihlasit.
  Obdivuji,ze se hrnes do neceho tak odporne ubohého. Spatna kopie dle Jojky. Soudkyne naprosto bez autority,snad by ji respektovala mys co krade syr… Barrandov se muze stydet.
  Jinak ok.kanal

 4. jzahradnickova

  sarinka
  Mně i manželovi se pořad líbí, ať jsou převzaté nebo nebo ne mi nevadí, tolik televizi nesleduji. \ale nápad, pořad i celkové provedení se mi líbí, jen je chvílemi smutný čeho jsou i obyčejní lidi schopní

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .