Sledovanost kanálu ČT sport díky Olympiádě na historických maximech

Zimní olympijské hry v Soči zatím vzbudily mimořádný divácký zájem. Nedělní vysílání dokonce překonalo všechny denní výsledky sledovanosti z olympiády v Londýně. Pomohla zejména popularita a stříbrný výkon Martiny Sáblíkové. A to ještě nezačal hokejový turnaj.

soci-2014-medaile-651

Česká televize dominovala televiznímu vysílání po celý víkend a s nedělním podílem na sledovanosti, který činil 45,38 %, dokonce překonala všechny denní výsledky sledovanosti OH v Londýně. Pro program ČT sport znamenal nedělní celodenní podíl na publiku druhý nejlepší výsledek v historii vysílání kanálu. Česká televize o tom informovala v tiskové zprávě.

Slavnostní otevření mělo podíl 40 procent diváků, Sáblíková až 50 procent

„Už páteční podvečerní zahájení přineslo mimořádný zájem, na programu ČT sport jej sledovalo 1,42 milionu diváků, při podílu na sledovanosti 39,69 %. Přenos celkově zasáhl 2,8 milionu dospělých diváků,“ podotýká vedoucí výzkumu programu a auditoria České televize Renata Týmová.

V sobotu nejvíce lákal přenos z biatlonového sprintu mužů na 10 km, který byl pro Českou republiku díky Jaroslavu Soukupovi bronzový. Závod sledoval v průměru 1 milion a 28 tisíc dospělých diváků, podíl na publiku přesáhl 40 procent.

Nedělní vysílání opanovala Martina Sáblíková. Závod, který vedl k zisku stříbrné medaile, si pustilo více než 1,5 milionu lidí, což znamenalo téměř 50% podíl na sledovanosti. Samotnou jízdu Martiny Sáblíkové pak sledovalo 2 miliony a 7 tisíc dospělých diváků.

Vyšší sledovanost může ČT zúročit i vysíláním reklamy

Diváky České televize zaujal i dopolední finálový závod v letos premiérově zařazené freestylové snowboardové disciplíně slopestyle, ve kterém útočila na medaili snowboardistka Šárka Pančochová. Přenos viděl 1 milion a 6 tisíc diváků, podíl na publiku byl 41,32 %.

Úspěch sportovního vysílání je velmi cenný i z komerčního hlediska. Česká televize totiž sportovní přenosy vysílá na kanálech ČT 2 a ČT sport, a dle zákona zde může umísťovat i reklamu.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .