Skylink nezaplatil pravomocnou pokutu telekomunikačnímu úřadu, má obstavené účty

Provozovatel placené satelitní televize Skylink má obstavené účty. Postaral se o to Český telekomunikační úřad kvůli nezaplacené právoplatné pokutě ve výši 9,5 milionu korun. ČTÚ je znepokojen, že Skylink pohrdá jeho pravomocným rozhodnutím.

satelit-651

Za neoprávněné podnikání hrozila společnosti M7 Group pokuta 20 milionů korun

O celé kauze informuje deník Lidové noviny i server Lidovky.cz. Lucemburská společnost M7 Group, která je majitelem značky Skylink a oficiálně vystupuje i jako provozovatel platformy, nesplnila svou ohlašovací povinnost vůči Českému telekomunikačnímu úřadu. V praxi to znamená, že několik měsíců poskytovala své služby mimo zákon, za což ji hrozila pokuta až do výše 20 milionů korun.

Úřad ji nakonec vyměřil pokutu v dolní polovině škály, kterou zákon regulátorovi umožňuje. I tak ale jde o poměrně vysokou částku 9,5 milionu korun. Úřad ji uložil 17. června a šlo o nejvyšší pokutu za letošní rok. Společnost měla 15 dní na zaplacení pokuty, neuhradila ji ani po čtvrt roce.

ČTÚ je znepokojen jednáním Skylinku, udělení pokuty je pravomocné

M7 Group pokutu 9,5 milionu korun nezaplatila. Operátor dobrovolně nerespektoval vykonatelné rozhodnutí, nereagoval ani na dodatečnou výzvu a vyměřenou sankci neuhradil. ČTÚ proto přistoupil k daňové exekuci na její bankovní účty,“ řekl Lidovým novinám mluvčí telekomunikačního úřadu Martin Drtina.

Zároveň vyslovil znepokojení, že subjekt, který své služby poskytuje desetině obyvatel České republiky, takovýmto způsobem pohrdá pravomocným rozhodnutím orgánu veřejné moci. Podobná situace je zcela ojedinělá.

Provozovatel platformy Skylink se brání, že výše pokuty je neadekvátní a hodlá ji uhradit až poté, co soudy případně definitivně rozhodnou v její neprospěch. To ale nic nemění na faktu, že rozhodnutí o udělení pokuty je pravomocné a sankce je tedy splatná.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .